Ohodnoťte článek

Nový Meizu M1 Note pořádně rozvířil vody levnějších telefonů, protože za ohlášenou cenu pouhých 999 juanů (asi 160$) nabízí fantastický poměr cena/výkon a pořádně našlápnuté specifikace (podrobněji jsme se jim věnovali ZDE). Našinec samozřejmě správně očekával, že cena mezinárodních přeprodejců bude vyšší, ale první nástřel ceny např. u Oppomartu se zastavil až na 249$ což je skoro o polovinu více… Včerejší traktát společnosti Meizu publikovaný na sociální síti Weibo se tento nepoměr pokouší vysvětlit.

Hlavním překvapením tohoto oznámení je fakt, že Meizu M1 Note se bude prodávat dráže než zmíněných 999 juanů i v síti kamenných obchodů společnosti v Číně a jejich partnerů než v online obchodě. Obvyklé vysvětlení je nárůst nákladů vzhledem k nájmům, ceně lidské práce a vůbec, přesto se jedná o zvláštní a drobátko zavánějící obchodní praktiku. Vzhledem k tomu, že přeprodejci se k M1 Note dostanou skrze oficiální distribuční kanály, tak pro ně bude platit ona „kamenná“ cena a i proto je nárůst mezinárodní ceny na vyšší poměrové úrovni, než je obvyklé. Meizu v prohlášení pak už jen slibuje zachování stejné kvality výrobků ať už ho koupíte jakýmkoli způsobem, shodnou záruku a příslib navýšení výrobních kapacit k uspokojení dodávky, ale po pravdě to by přece mělo být automatické.

Doufejme, že mezinárodní cena ještě drobátko poklesne protože na současné hodnotě se už nejedná o tak fantastickou automatickou koupi, ale „JEN“ o velmi dobrou nabídku kvalitního a výkonného telefonu za stále ještě poměrně málo peněz. Uvidíme jak se pochlapí konkurence s přicházející vlnou telefonů s podobným hardwarem.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.