OnePlus na Silvestra nadělil svým fanouškům ne/očekávaný dárek v podobě Lízátka – Lollipop Alpha. Společnost oznámila již před nějakou dobou, že pracuje na své vlastní ROM, a to díky všem těm klopotám s Cyanogenem vzniklým při vstupu OnePlus na indický trh.

Aktualizace Lollipop Alpha pro OnePlus One je tedy od Silvestra dostupná pro všechny majitele tohoto telefonu. Má to však jeden háček. ROM není postavena na CyanogenModu, ale jedná se o vlastní nadstavbu Android 5.0 Lollipop z dílen OnePlus, která je zatím ve svém rodícím se stádiu. Převedeno do praxe to znamená asi následující, ROM ještě není plně odladěná a obsahuje některé chyby (výpis naleznete níže). OnePlus nadstavba neobsahuje žádné doplňky mimo původní funkce AOSP Lollipop.

OnePlus Lollipop 2

Pokud se rozhodnote pro instalaci je dobré vědět ještě následující informace. Za prvé, musíte mít nainstalováno recovery klienta TWRP. A za druhé, pozor nadstavba není kompatibilní s budoucími OTA aktualizacemi. Pokud nepatříte k nadšencům, kteří potřebují za každou cenu vyzkoušet všechny možné alternativy firmwaru ve vašem OnePlus One, tak bych  osobně doporučil tuto aktualizaci přeskočit a chvíli vyčkat na oficiální, stabilní verzi. Ta by měla být k dispozici, dle příslibů OnePlus, někdy v únoru.

 

Ohášené chyby ROM:

 

  • datový roaming je nastaven na výchozí nastavení, přesvědčte se, že jej máte vypnutý, abyste předešli případným poplatkům.
  • pokud budete „flashovat“ telefon, riskujete možnost zničení telefonu tzv. „brick“. Ujistěte se, že víte, co děláte a před instalací udělejte zálohu současného nastavení přístroje.
  • fotoaparát a video může být nestabilní. Tato nadstavba podporuje 4K videa, avšak kvalita může být ještě nízká, díky neodladěnosti systému.
  • hardwarová tlačítka ponechte zapnutá i při možnosti povolení softwarových tlačítek.
  • pravidelný pád hodin
  • používáte-li novou možnost v Lollipopu, čímž je možnost připnutí aplikace, která má být dostupná při zamčeném telefonu, ujistěte se nejprve, že máte zapnutá softwarová tlačítka, jinak bude třeba restartovat celé zařízení
  • při prvním spuštění očekávejte pomalejší start, do budoucna se pracuje na zrychlení
  • Wi-Fi může být nestabilní
  • tato nadstavba není kompatibilní s OTA aktualizací

 

 

Zde případný postup instalace z oficiálního fóra OnePlus.

[zdroj]