Na procesory Core-M od Intelu se čeká jako na spasitele mobilního trhu pro tablety a konvertibilní zařízení a už ke konci roku se objevil i na českém trhu v hrstce zařízení. A čímpak že to vlastně Core-M vzbuzuje takové naděje ? Jedná se o úsporné procesory řady Broadwell nevyžadující chlazení, vyráběné 14 nm technologií a ačkoliv podle prvních testů sice výkonnostně nedosahují výkonu minulé generace i5 řady Haswell, tak při třetinové spotřebě (4.5W) se jí velmi přibližují. Oproti populárním modelům Z37xx řady BayTrail se pak jedná o velmi razantní výkonnostní skok a není tak divu, že i Čína nechce zůstat pozadu v této technologické revoluci a bude nám v dohledných týdnech a měsících servírovat konečně pořádně výkonné tablety a konvertibly.

Prvními výrobci, kteří zvednou hozenou rukavici budou Teclast a Cube (model i7), kteří plánují konkrétní oznámení svých produktů na 6.ledna pravděpodobně na veletrhu CES 2015. Známo je toho zatím jen velmi málo, výrobci publikovali jen velmi kusé náznaky na sociální síti Weibo spolu s pár obrázky. Z těch je zřejmé, že se bude jednat o 11.6″ tablety podobné jako vejce vejci (Čína holt ctí referenční Intel design do detailu :P), s tloušťkou v nejtenčím místě pouhých 5.8 mm a obsahující nový procesor Core-M a Windows 8.1. Toť z dostupných informací vše a my si tak ještě pár dní musíme počkat na detaily. Nejdůležitější bude samozřejmě nasazená cena, protože Core-M nepatří k levným kouskům a první modely od Aceru či Asusu jsou k mání nejméně za 16 tisíc korun. Naděje tedy planou a my netrpělivě očekáváme CES 2015 🙂

teclastcoremteaseweibo02

[Zdroj1][Zdroj2]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.