Ohodnoťte článek

Tabletu Nokia N1 z produkce čínského Foxconnu jsme se věnovali v novinkovém článku na konci listopadu (ZDE) a vypadá to, že se ho dočkáme dříve, než se předpokládalo. Tedy aspoň oficiálního představení na Nokia konferenci 7. ledna a zejména napjatě očekávané nasazené ceny. Reálná dostupnost se samozřejmě může lišit a vůbec bych se nedivil, kdyby byl tablet k dostání až v původně plánované polovině února 🙂 To nic nemění na tom, že od 29.12. je k dispozici stránka s vykutáleným rezervačním předprodejem bez oznámené ceny…zajímavé.

První předpoklady analytiků hovoří o ceně ve výši 1499 juanů (tedy asi 241$) a to není špatné za první tablet s novým procesorem Intel Z3580 na platformě Moorefield. Uvidíme jak si hardware povede v reálných testech a zda bude dostatečným sokem pro krále tabletového výkonu – čipset nVidia Tegra K1. Absence slotu na microSD kartu a HDMI portu může také sehrát svoji roli v zákazníkově rozhodování a brzký příchod tabletů s o třídu lepším Core-M bezesporu také. Slavná značka by si určitě zasloužila povstát z popela a my budeme vše jako obvykle pozorně sledovat 🙂

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.