Nebude asi žádným překvapením, když si na Silvestra přečtete recenzi telefonu, který nemá konkurenci…Pozvedněte číše, Čokophone přichází!

Balení

Čokophone sází na jednoduchost a přímočarost. Jeho plastová krabička je z průhledného plastu a je jen o něco málo větší, než přístroj samotný. Uvnitř průhledné krabičky se nachází plastová vanička, tentokráte z černého plastu, ve které si Čokophone pohodlně leží. Na samotné krabičce najdeme štítek s několika málo informacemi, které jsou popravdě celkem zajímavé. Interní označení Čokophonu je „Smartphone 40“, číslovka v názvu reflektuje vynikající váhu pouhých 40 gramů!

IMG_20141230_110817

Dokonce jsou vypsány i jednotlivé chemické prvky, ze kterých je Čokophone složen, to se dnes jen tak nevidí. Trochu mě zarazilo, že chybí například zlato nebo platina. Výrobce ale zapracoval a nahradil je jinými, a nepochybně lepšími, materiály, jako jsou sojový lecitin, kakao (35%), cukr nebo sušené mléko.

Výrobce je dokonce natolik odvážný, že k telefonu nepřiložil ani datový kabel nebo nabíječku. Z toho lze usuzovat, že Čokophone bude mít výdrž na jedno nabití možná několik let a vnitřní kapacita paměti bude obřích kapacit!

Popis přístroje

Čokophone má velmi jednoduchý a přímý design, jasně čitelný tvar bez jakýchkoliv experimentů, je zde jasná inspirace jablečným telefonem, což je na jednu stranu škoda, originalita se cení, na druhou stranu ho stejně jednou sním 🙂

Zadní strana je plochá jako profesionální modelka v nejlepší kondici a je vyvedena v hnědé barvě, odstín „mléčná čokoláda“. Nenajdeme zde ani čočku fotoaparátu ani hlasitý výdech reproduktoru, což by mohlo být díky speciální krycí vrstvě, která je složená z nanobotů nebo jiných -botů, třeba pohorbotů. Na výsledcích fotoaparátu si smlsneme v samostatné sekci, kterou všem čtenářům doporučuji předem!

IMG_20141230_110901

Boky přístroje jsou všechny bez jakýchkoliv tlačítek, což by naznačovalo přesunutí všech ovládacích prvků na přední displejovou stranu. A protože má Čokophone výdrž na baterii v řádech let, nenajdeme zde ani konektor USB. Pro ty z nás, kdož jsou zvyklí poslouchat hudbu z telefonu, máme k dispozici pouze čokobluetooth ve verzi 6.8.5.87, která podporuje bezdrátový přenos nejvyšších kvalit, poslech je opravdu „chutný“!

A konečně přední část, která je na telefonu nejzajímavější, protože se zde alespoň něco nachází na rozdíl od zbytku přístroje. Tvoří jí displej s neznámou úhlopříčkou, neznámého rozlišení a neznámé výrobní technologie. Pod tímto záhadným a neznámým displejem je klasické Jablečné tlačítko „Houm“, které dokonce není jako jeho předobraz, klasické mačkací tlačítko, nýbrž plně dotykové! V tomto směru se má Epl ještě hodně co učit a je zde vidět, že vývoj neurčují pouze zavedené značky.

Displej

Panel neznámého výrobce je celkem povedený, jeho čitelnost v krajnách za Polárním kruhem je vynikající. Ovšem na přímém slunci má tendenci se rozplývat (i se zobrazovaným obsahem), což je trochu nepříjemné.

IMG_20141230_111026

Barvy jako takové jsou skvělé, kontrastní a syté (řekl bych až výživné), pouze bílá barva se mi zdá trochu do hněda… Pozorovací úhly jsou nekonečné, obsah je vidět ze všech úhlů stejně. Čokophone postrádá podsvětlení displeje, což je vpravdě rovoluční krok, významně totiž prodlužuje životnost baterie! (jedna rýpavá pro Epl – In your face!!!)

Hardware

Bohužel jsem nebyl s to zjistit, co za bestii se ukrývá pod kapotou, což je vlastně stejně šumák, Čokophone má nejlepší výkon. Tečka.

Software

Neznámý operační systém dělá svou práci nadmíru skvěle. Zobrazuje jednu jedinou stránku s aplikacemi, které jsou nejvíce používány. Co více si přát? V jednoduchosti je krása, ne?

Fotoaparát

Ano, pod hnědou nanobotickou zadní stranou se nachází fotoaparát, nemá k sobě ani žádnou přisvětlovací LED nebo xenonovou výbojku, což ostatně ani není potřeba, jeho světelnost je tak velká, jako mysl našeho Zářícího Spasitele. Ovládací software není také zapotřebí, snímky se ukládají automaticky po vyndání telefonu z kapsy. Opět další praktická funkce!

Samotné snímky jsou možná trochu jednoduché a barevná škála je od hnědé po hnědou, výsledky jsou někdy opravdu sladké…

Navigace

Navigace je opravdu jednoduchá a vždy fungující. Vždy se jedná o trasu Ruka-Ústa-Žludek-(zbytek až po 22:00 hod). A funguje naprosto spolehlivě a je velmi přesná. Ještě dodám, že navigace se někdy spouštěla samovolně, ale podařilo se mi jí včas podchytit a „nenavigovat“ 😛

Baterie

Palivový článek? Čokoládový mini-reaktor? No solární napájení Čokophone jistě mít nebude, slunce mu nedělá dobře. Ať je to cokoliv, telefon jsem za 14-dní testování (a 57 pokusech jej sníst) nemusel ani jednou nabíjet, což opravdu svědčí o pokročilé čokotechnologii.

 

Závěr

Stejně jako technologie baterie, jsou i ostatní části telefonu na velmi vysoké úrovni, což dokazují všechny ty drobnosti od nepodsvíceného displeje, dotykového tlačítka Houm, bezdrátové technologie Čokobluetooth a mnoho dalších. Pokud budete mít možnost si jeden z těchto přístrojů zakoupit, neváhejte!

P.S. Doufám, že se výrobce jednou rozhodně vyrobit například model s gramáží blížící se několika kilogramům…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.