To, že Xiaomi je jedním z nejrychleji rostoucích producentů smartphonů na světě, zde již bylo skloňováno několikrát. Avšak společnost se nesoustředí pouze na chytré telefony a v jejich portfóliu najdeme i další zajímavá zařízení, jak jste se sami mohli několikrát přesvědčit. Jako příklad můžeme uvést  MI TV2, Router, TV MI Box a nebo MI Purifier (čistička vzduchu). A jak se zdá, můžeme očekávat další přírůstek do již tak bohatého portfólia. Dle uniklých informací můžeme předpokládat, že společnost opravdu vyvíjí svůj vlastní Xiaomi notebook.

Není to poprvé, co slyšíme o Xiaomi notebooku, avšak předchozí informace se spíše zakládali na fámách či spekulacích, než-li na reálném vstupu společnosti do segmentu PC průmyslu. Jenže nyní možná máme více než přesvědčivé důkazy, kterými jsou specifikace a několik uniklých snímků laptopu.

Některé fotografie připravovaného Xiaomi notebooku se objevily včera. Na obrázcích můžeme vidět opět velkou inspiraci v Apple designu, zde se Xiaomi shlédlo v MacBook Air. Pod displejem si nejde nevšimnout jasně oranžového označení MI a na vrchu najdeme stejné logo tentokrát ve stříbrném provedení. Laptop má speciální tlačítko v oranžové barvě, kterému může přiřadit funkce samotný uživatel.

Únik informací se v tomto případě také týká specifikací. Laptop v sobě bude ukrývat nejnovější procesor Intel Haswell i7-4500u s 2 x 8 GB operační pamětí. Monitor o velikosti 15 palců má rozlišení 1080p. U laptopu se očekává, že poběží na OS Linux, přizpůsobeném Xiaomi. Upřímně, této informaci moc nevěřím, i když z ekonomického hlediska by to tak mohlo být. Přesto si stejně myslím, že Linux je zde uveden pouze z vývojářského účelu. Co se ceny týče, spekuluje se o stěží uvěřitelných 2999 juanech v Číně (tedy necelých 11.000,- Kč nebo 400,- Euro).

xiaomi notebook_1

Pokud by se tyto specifikace i obrázky potvrdili, máme co do činění nejen se štikou, ale přímo žralokem v tomto tržním segmentu. Specifikace spolu s výše uvedenou cenou opět potvrzují politiku společnosti Xiaomi, jak jsme již mohli několikrát v minulosti vidět. Dá se tedy očekávat, že tento produkt by se mohl zařadit mezi nejlépe prodávané produkty společnosti, kterými se v minulosti staly například MI3 nebo Redmi 1S.

Bohužel, Xiaomi zatím nic oficiálně nepotvrdilo a my tedy musíme zůstat pouze u spekulací, zda společnost skutečně vyvíjí notebook. Budou-li tyto informace nakonec potvrzeny, což by nebylo zas tak velkým překvapením, potvrdí se zároveň současné směřování společnosti a především důraz, který klade na různorodost svých produktů. Nechme se tedy překvapit s čím Xiaomi v následujícím roce přijde.

[Zdroj]