Při výběru chytrého telefonu se často řídíme několika vlastnostmi zařízení. Mezi prvními máme v hledáčku design, konstrukci a samozřejmě specifikace s výkonem. Specifikace určitě patří k tomu nedůležitějšímu, často hledáme zařízení, které disponuje nejlepším výkonem a výbavou. To aby přístroje zvládaly současné složité aplikace, jako jsou hry, záznamy videí s vysokým rozlišením, HDR fotografie, je také třeba, aby přístroje byli vybaveny těmi nejlepšími procesory, operační pamětí a grafickými kartami. Ty však při vyšším zatížení dokážou vyprodukovat další, v tomto případě ne zrovna žádoucí energii, čímž je teplo. Dnes se tedy podíváme, jak se s tímto nešvarem poprali konstruktéři současných tří hitů čínského trhu Xiaomi MI4, Meizu MX4 Pro a Huawei Honor 6 Plus. Provedeme tedy test zahřívání přístrojů při vyšším zatížení.

 test zahřívání _1

Na prvním snímku vidíme výsledky testu zahřívání dotykové části telefonu, kdy je zařízení podstoupeno zatížení hry Riptide GP2. Teplota je zobrazena v barevném spektru, kdy modré a zelené tóny značí nižší teplotu a čím více do červené, tím i vyšší teploty zařízení dosáhlo.

V tomto testu nejlépe dopadl Honor 6 Plus s procesorem Kirin 925. Jeho maximální teplota dosáhla 37,6° stupňů Cesia ve spodní části zařízení. Při této teplotě pravděpodobně nepocítíte žádné nepříjemné pocity, a to už z prostého důvodu, naměřené teplota se blíží teplotě lidského těla.

Na druhém místě se umístilo Meizu MX4 Pro, který se již ohřál o něco více, a to na 42,7° Celsia v horní části přístroje. V tomto případě již ohřev pocítíte určitě znatelněji ve svých rukách. Nejhůře dopadl Xiaomi MI4, který v tomto testu dosáhl na teplotu 44,8° Celsia a to také v horní části zařízení.

test zahřívání _2

Na výše uvedeném obrázku vidíme zařízení ve stejném testu, jen teplotu změříme na zadní straně přístroje.

Zde opět nejlépe dopadl Honor 6 Plus, který se zahřál na přijatelných 37,9° stupňů Celsia. Druhý byl opět Meizu MX4 Pro, který se ohřál na teplotu 40,3 stupňů Celsia a nejhůře opět dopadl Xiaomi MI4 s teplotou 46,6° stupňů Celsia. Zde již můžeme pocítit vytvářející se pot na našich rukách.

Třetí test ukazuje zahřívání přístrojů na dotykové ploše při půlhodinovém nahrávání videa.

test zahřívání _3

Nejlépe opět dopadl Honor 6 Plus s teplotou 38,4° Celsia, a to ve spodní části zařízení. Druhou příčku v tomto případě obsadilo Xiaomi MI4, avšak s již podstatně vyšším zahřátím na 44,5° Celsia.

Nejhůře v tomto případě dopadl Meizu MX4 Pro s teplotou 46,8° Celsia, a to již může být nepříjemné, vezmeme-li v úvahu časový úsek, po který přístroj držíme v ruce.

Poslední měření proběhlo při stejném testu, ale teplota byla sledována opět na zadní straně přístroje, kde zpravidla zařízení držíme.

test zahřívání _4

Na prvním místě se opět umístil Honor 6 Plus, který se zahřál na teplotu 36,7° Celsia. Na druhém místě se umístil MX4 Pro z produkce Meizu. Avšak teplota zde již zásadně vzrostla, téměř o 10 stupňů, a to na 45,3° stupňů. Nejhůře v tomto případě dopadl MI4 z dílen Xiaomi, kde teplota stoupla již na dost nepříjemných 47,8 stupňů.

Z testů lze tedy usoudit, že nejlépe dopadl Huawei se svou novou vlajkovou lodí. Zdá se, že společnost se s tímto nešvarem velmi dobře popasovala. Na druhém místě se umístil Meizu MX4 Pro. Nicméně je třeba zmínit, že toto zařízení spolu s Xiaomi MI4, které se umístilo na třetím místě, produkuje již podstatně vyšší množství tepla. Tyto teploty těchto zařízení, již můžou zapřičinit nepříjmný pocit při úchopu samotného zařízení v delším časovém úseku. Tento test může tedy mnohé napovědět potenciálním zájemcům při výběru nového zařízení, kteří potřebují využívat přístroj často v plném zatížení, a to především při hraní her nebo natáčení videí.

 

[Zdroj]
Disclaimer: Některé společnosti, o jejichž produktech píšeme, nám mohou občas poskytnout kompenzaci, ale naše články a recenze jsou vždy našimi upřímnými názory. Další podrobnosti naleznete v našich redakčních zásadách.