Oppo je v Číně dobře známá firma, která v posledních letech vyrábí solidní smartphony, proto lidé měli velká očekávání od jejich nové vlajkové lodi. Oppo zveřejnil jejich novinku Oppo N3 na konci října (momentálně je již v prodeji), stejně tak s nejtenčím telefonem světa, Oppo R5. R5 bohužel již není nejtenčí na světě, ale je to i přesto opravdu solidní smartphone. Oppo N3 na představení doslova zářil, bylo představeno pár jedinečných funkcí v čele s plně automaticky rotační kamerou a že to je teda paráda! Bohužel, díky těmto funkcím je cena telefonu poměrně vysoká. Jak to tak vypadá, v Oppo se rozhodli prodávat i levnější avšak ne méně výkonnou verzi.

Oppo N5209 obdržil ceritfikát TENAA (čínská oboba FCC). V podstatě se jedná o Oppo N3 s menší pamětí RAM. Originál N3 obdržil 3GB RAM, N5209 „pouhých“ 2GB RAM. Kromě RAM a podtaktování procesoru se všechno ostatní zdá být stejné (velikost, displej, váha…). Specifikace vypadají následně: Velký 5.5 palcový full hd displej s rozlišením 1920×1080, 2GB RAM a 32GB paměť, kterou lze rozšířit pomocí microSD karet až do kapacity 128GB. Telefon pohání čtyřjádrový procesor SoC Qualcomm Snapdragon 801 taktovaný na 2.3GHz. S grafickými úkony vám pomůže Adreno 330. 16MPx auto-rotační kamera je umístěna na přední straně. Nechybí ani čtečka otisků prstů, která se nachází na zadní straně. Celý den pohotovosti zajistí baterie o kapacitě 3000mAh. Android 4.4.4 KitKat přichází s předinstalovanou nadstavbou ColorUI, upgrade na Android Lollipop není znám. Rozměry telefonu činí 161 x 77 x 9,9mm. Váha je průměrných 192g.
A teď něco málo k cenám. Kolik si budete muset odložit pro tuto parádu?
Originální původní vlajková loď N3 vychází (v Číně) na 3,999Y ($642). Očekávaná cena levnější verze je 3,499Y ($562). Cenový rozdíl není tak velký a proto si u levnější verze nejsem jist, jestli se koupě vyplatí. Konkurence je opravdu veliká a ceny jdou níže a níže.
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.