Firma Oppo představila v říjnu letošního roku 2 nové smartphony. Jednalo se o jejich novou vlajkovou loď Oppo N3, ve které je použita nová plně automatizovaná rotační kamera a další, ne méně atraktivní, Oppo R5, který sází na tloušťku pouhých 4.85 mm a řadí se tak do kategorie nejtenčích telefonů na světě.

Uběhlo pár týdnů po krátké odmlce tu máme další telefon na scéně. Tentokrát se jedná o sluchátko s netradičním, až kosmickým názvem, 3007.

Oppo 3007 je nejnovější smartphone značky Oppo, který nabízí 4G LTE sítě a 64-bit procesor. Mezi další specifikace patří 4,7 palcový displej, 1 GB RAM a skromných 8 GB paměti, které je možno rozšířit za pomocí microSD paměťových karet. Použitému procesoru Qualcomm Snapdragon 410, taktovanému na 1,2 Ghz sekunduje grafický čip Adreno 306. 8 MPx kamera je umístěna na zadní straně telefonu, zatímco vpředu najdete 5 MPx selfie kamerku. Systém pohání Android 4.4, který doplňuje nadstavba Color OS ve verzi 2.0.1. Telefon podporuje dual-sim a jak jsem již zmínil, sloty podporují také 4G LTE sítě. Rozměry pak činí 137,6 x 68,8 x 8,95 mm a váha má příjemných 129 g.

Pokud se snad ptáte, jestli to Oppo s tímto smartphonem za takovou cenu myslí vážně, ano myslí. Dovolím si podotknout, že specifikace opravdu patří do skupiny střední třídy a za cenu 273$ je na čínském trhu mnoho výkonnějších a snad i hezčích smartphonů. Napadá mě například IUNI U2, který má navíc 2 GB/3 GB RAM a o mnoho výkonnější procesor Snapdragon 800, tělo ze slitiny, a to vše za příjemných 180$, mrzet může snad jen absence LTE.

[Zdroj]