Ohodnoťte článek

Našim čtenářům asi není nutno představovat čínského výrobce tabletů Ramos, který patří k nejpopulárnějším značkám v této oblasti na čínském trhu. Z rozhovoru s jejich generálním ředitelem panem Wan však vyplývá, že ambice firmy rostou a v plánu je i expanze na stále rostoucí trh s mobilními telefony. Ramos si už s touto myšlenkou pohrával v tomto roce a na dubnovém veletrhu v HongKongu dokonce představil 6.44″ palcový phablet Ramos P1, ale k sériové produkci nikdy nedošlo.

Pro dny budoucí se však Ramosu podařil husarský kousek a navázali strategické partnerství s gigantem BYD (Build Your Dreams), což je mamutí čínská korporace vyrábějící například automobily, včetně elektromobilů a elektrických autobusů. Dceřiná společnost BYD Electronics je pak významným producentem dobíjecích baterií a v minulosti dodávala například Motorole nebo Nokii. Jedná se tedy o velmi silného a stabilního partnera a Ramos má pro rok 2015 velké plány, v dubnu hodlá představit svůj high-end model telefonu s cenou přes 2000 juanů a předpokládanou produkcí v milionech kusů. Smělé a odvážné chtělo by se zvolat, ale výrobní kapacity, know-how a sílu podpory BYD neradno podceňovat, takže se můžeme těšit na velké věci a doufejme dalšího silného hráče na trhu.

BYD_logo-highest-res

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.