Možná není občas od věci vyplout z vod levných čínský telefonů a otočit kormidlem směrem k luxusu a cenám, které bychom nikdy za telefon nezaplatili.

Už jsme si představili jednoho ze zástupců kategorie „na tohle v životě nebudu mít“, a tím byl telefon Tonino Lamborghini 88 Taurus. Krásný kousek pro pravé gentlemany. Telefon s cenovkou 135 144 korun českých. Dnes se podíváme do země krávy Milky. Švýcarská společnost Gresso totiž uvedla na trh limitovanou edici velmi luxusních telefonů, které si ani vzhledem ani cenou nezadají s výše zmiňovaným Lambem.

Společnost Gresso se etablovala v oblasti výroby luxusních telefonů, které jsou pokryty ryzím zlatem, jejich tělo je vyrobeno z titanových destiček a jejich ceny jsou astronomické. Jejich nová limitovaná edice, která právě míří do obchodů pro horních 10 tisíc, nese název Gresso Regal  a zahrnuje celkem tři telefon – Regal R1, Regal R2 a Regal R3.

Všichni tři krasavci mají stejné parametry. Pěti palcový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Procesor je čtyř jádrový s taktem 1,5 GHz a na stránkách Gresso není uveden jejho výrobce. Operační paměť je 2 GB, vnitřní paměť pak 32 GB. Zadní fotoaparát je 13 MPix a přední kamera 2 MPix. Telefony jsou sice luxusní, ale podporu 4G LTE u nich nehledejte. Rozměry všech tří jsou 143,2 x 70,2 x 8,8 mm a váží 205 gramů. Sám výrobce tvrdí, že jsou to nejtenčí luxusní telefony, jaké na trhu najdete.

Telefony jsou vyrobeny z pěti tuhých titanových desek, které jsou ručně leštěné, aby bylo dosaženo co nejvyšší kvality. U Regal R2 a Regal R3 najdeme na zadním panelu logo firmy, které je vyvedeno ze žlutého, případně bílého 18 karátového zlata a povrch je potažen PVD povlakem. Proto jsou také R2 a R3 dražší než R1. R1 pořídíte za krásné 3000 dolarů (67 422,-Kč), R2 a R3 za 5000 dolarů (112 370,-Kč).

Punc luxusu nese i možnost vlastního výběru sériového čísla, které bude vytepáno přímo na telefon. Snad jen dodáme, že série čítá přesně 999 kusů, takže je nutno si pospíšit, abychom měli šanci si vybrat právě to naše oblíbené číslo. Zakoupit všechny tři telefony můžete zde.

[Zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.