Huawei představil svou novou vlajkovou loď HONOR 6 PLUS

V tomto měsíci byla představena již druhá velice zajímavá novinka na čínském trhu. Po Vivo X5 Max a jeho lámání rekordů, co se týče tloušťky, dnes Huawei uvedl avizovaný Honor 6 Plus. I v tomto případě se budeme bavit o další revoluční technologii, která zamířila do segmentu chytrých mobilů.

Původní Huawei Honor 6 dosáhl poměrně velkého úspěchu, a to především vezmeme-li v potaz, co vám mohl nabídnou a za jaké peníze. Dnes se tedy podíváme na představenou novinku, která rozšířila rodinu HONORů a společností Huawei je v této chvíli brána jako její vlajková loď.

Huawei Honor 6 Plus představen _7Huawei Honor 6 Plus představen _11

Novinka Honor 6 Plus doplňuje již i u našinců dobře známou rodinu Honorů 6, z nichž jedna verze se již nějakou chvíli oficiálně prodává i na evropském trhu. Konstruktéři u Honoru 6 Plus nevymýšleli žádné designové novoty a použili již osvědčený vzhled z klasické „šestky“. A dalo by se konstatovat, že to konečně po stránce zpracování dotáhli skoro k dokonalosti. Opět byly použity skvělé materiály, a to jak u čelního panelu, tak i toho vzadu, o čemž vás hned přesvědčí níže uvedené video. Ani kulka z pěti metrů Honora nezastaví. Navíc nyní výrobce přidal kus opravdového kovu v podobě rámečku, oproti klasické šestce, kde plast zdárně imituje klasický kov. O použití kovu nasvědčuje přerušení rámečku v horní části telefonu z důvodu nezastínění antény.

Střelecký test odolnosti:

Novinka se zdá být poměrně slušně vybavená. Prvního, čeho si asi každý všimne, je 5,5 FullHD displej, což je o půl palce více než u klasické „šestky“. Tím narostly i celkové rozměry telefonu na 150,5 x 75,7 x 7,5 mm. Uvnitř se nachází osmi jádrový procesor z domácí produkce Kirin 925 s technologií big.LITTLE, kde se čtyři jádra Cortex-A15 starají o výkon a jsou taktována na 1,8 GHz a zbylá čtyři Cortex-A7 mají takt na 1.3 GHz, vše je spárováno spolu s grafikou Mali-T628 MP4. Vše je podporováno 3 GB operační paměti a 32 GB úložného prostoru, který lze rozšířit pomocí  microSD karty o dalších 128 GB. Telefon podporuje jak FDD, tak i TDD LTE Cat6.

Huawei Honor 6 Plus představen _6Huawei Honor 6 Plus představen _88

Huawei Honor 6 Plus představen _5Huawei Honor 6 Plus představen _99

A nyní si více představíme výše zmíněný revoluční prvek, zabudovaný v tomto telefonu. Jde o fotoaparát s použitím dvojí optiky vedle sebe umístěné na zadním panelu. Možná namítnete, že nejde o žádnou revoluci, vždyť s tím tu již bylo HTC. Ano, HTC použilo 2 optiky, ale jen  jeden senzor. Huawei šel ještě dál a použil pro každou optiku její vlastní senzor o rozlišení 8 Mpx. Z této kombinace nám za pomoci SLR-grade ISP technologie a implementace softwarových algoritmů vylezou na výstupu až 13 Mpx snímky. Tato technologie slibuje i super rychlé automatické zaostření do 0,1s. V praxi fotoaparát slibuje možnost duálního nastavení a tedy možnost různých experimentů, jakými jsou například změna hloubky ostření nebo HDR. Co mne však, jako náruživého fotoamatéra zaskočilo, je světelnost optiky. Huawei udává, že jeho zadní fotoaparát dosahuje nastavení světelnosti od f/0.95 až po f/16. Jen na okraj, proč mne to tak zaskočilo. Ve třídě kompaktů nevím, že by takové světelnosti bylo kdy dosaženo a jestli ano, tak ten fotoaparát musí stát minimálně 50 tisíc Kč. U vyměnitelných skel (rozuměj objektivů) se tato světelnost vyskytuje zřídka. Konstrukčně to je totiž dosti náročné na výrobu, takže si výrobci poté účtují nepoměrně vysoké částky, řádově desítky, ale i více kč. Huawei toho docílil pravděpodobně pomocí dvou optik a inspiroval se u lidského zraku. Najisto však vím, že s touto výbavou se dají pořizovat snímky i za dosti ztížených světelných podmínek a navíc se dá skvěle experimentovat s hloubkou ostrosti, ale to by bylo na další kapitolu. Proto raději přikládám video, kde je vše popsáno (bohužel čínsky).

Vraťme se zpět ke specifikacím. Přední fotoaparát disponuje 5 MPx snímačem s širokoúhlou optikou, což je ideální pro skupinové selfie. Telefon podporuje plně aktivní dualSIM. Sloty najdeme na boční hraně telefonu pod tlačítky hlasitosti a zámku. Jde o dva sloty, což v praxi znamená, že jeden je výhradně pro SIM kartu a druhý podporuje SIM nebo microSD kartu, volba je na vás, čemu dáte přednost. Na horní hraně najdeme tradičně 3,5 mm jack, mikrofon a infračervený port. Telefon podporuje standard NFC a OTG. Kapacita baterie vzrostla na 3600 mAh a telefon podporuje reverzní nabíjení. Celková hmotnost vzrostla o 30 g na konečných 165 g. Celý systém poběží na Android KitKat 4.4.4 s vlastní nástavbou EMUI 3.0.

První dojmy:

Přístroj je dostupný ode dneška ve třech barevných provedení (zlatá/černá/bílá) jako pre-order a první zásilky by měly být vyřizovány o týden později. Ceny na čínském trhu jsou nastaveny na 1999 juanů (7112,-kč/258,-Euro) u 3G verze s 16 GB ROM a 2499 juanů (asi 8892- kč/322,- Euro bez daně) u 4G verze s 62 GB ROM. To znamená, že cenová politika je opět velmi agresivní. Jeden člen z představenstva společnosti poznamenal, že toto zařízení může dosáhnout okolo 10 milionů prodejů. Bohužel o mezinárodním prodeji zatím nepadlo ani jedno slovo.

Několik snímků porovnávající klasický Honor 6 s novinkou:

Huawei Honor 6 Plus představen _1Huawei Honor 6 Plus představen _2 Huawei Honor 6 Plus představen _3Huawei Honor 6 Plus představen _4

[Zdroj][Zdroj]