Kdo je trochu fanda telefonu OnePlus One, tak ví, že společnost OnePlus slaví narozeniny 17. prosince/decembra. OnePlus ctí tradičně většinu významných dnů v roce, takže se dalo očekávat, že na své první narozeniny s něčím určitě vyrukuje. To sama společnost potvrdila včerejším avízem na jakousi událost. Bohužel, zatím se neobjevili žádné podrobnosti o co přesně půjde. OnePlus však požádal své fanoušky, aby si toto datum řádně označili ve svých kalendářích.

Hodně se spekuluje o uvedení alternativní ROMky (tedy nového operačního systému) pro telefon OnePlus One. Jak asi víte, nebo možná také ne, tak vztahy mezi OnePlus a Cyanogen jsou v současné chvíli na bodu mrazu. A důvod? 26.listopadu/novembra Cyanogen podepsal exkluzivní spolupráci se společností Yu (dceřiná společnost Micromax), operující především na indickém trhu. Ta má naplánováno, světe div se, na 18. prosince/decembra uvedení svého nového telefonu s právě CyanogenModem. Smlouva byla podepsána jen několik dnů před uvedením OnePlus One na indický trh. Pro OnePlus to byl nepochopitelný a šokující krok od Cyanogenu. Hlavní problém spočívá v tom, že pro telefony OnePlus One, zakoupené oficiálně na indickém trhu, nebudou dostupné nové aktualizace od Cyanogenu, přestože Cyanogen ve svém oficiálním prohlášení mlží, a to snad až do dnes. Každopádně ve smlouvě s Micromax je to nastaveno takto a chování Cyanogenu je v tomto ohledu tak trochu připomínající dítě, které udělalo hloupost a bojí se přiznat.

OnePlus slaví narozeniny _1

Zpět však k avízu. Víme s určitostí, že nebude představen nový telefon OnePlus Two, který je možná ve fázi návrhů na kreslícím plátnu a má před sebou ještě několik měsíců vývoje. Dvojka je  tedy teprve ve fázi plánování a ani na samotném fóru nebyla oficiálně vyvěšena výzva směrem k fanouškům, aby se připojili ke spolupodílení se na přípravě konfigurace novinky, jak přislíbil Carl Pei v nedávno poskytnutém rozhovoru (více zde).

S jistotou se dá také potvrdit, že by nemělo být představeno ani žádné další nové zařízení, ačkoli se o těchto možnostech zástupci firmy OnePlus již několikrát zmínili. Před jistou dobou dokonce unikly na net fotky konceptu inteligentních hodinek (zde), se kterými OnePlus pravděpodobně do budoucna počítá. Zítra to však s největší pravděpodobností nebude.

S čím by nás však OnePlus mohl překvapit, je, že uvede nějakou další variantu OnePlus One telefonu, s čímž hojně operují čínská média.

Oneplus slaví narozeniny _3

EDIT 16.12.2014: Tak dle posledních spekulací a nového teaseru se nakonec může zítra objevit nové zařízení v podobě fitness sledovacího zařízení tzv. trackeru. Další nepotvrzenou spekulací je, že by OnePlus One mohl dostat novější a výkonnější procesor Snapdragon 805, což by mohla být reakce na současné dění na trhu. To by ale víceméně znamenalo uvedení nového modelu. Takže tato spekulace mi přijde spíše v rovině novinářské kachny.

Každopádně nás v následujících třech dnech čeká dost nadupaný kalendář s ohlášenými novinkami. Takže začínáme již dneškem například u Hauwei a Xiaomi.

 

[Zdroj]