10. prosince/decembra Vivo oficiálně představilo nejtenčí telefon světa s 4,75 mm v pase, čímž pokořilo několik světových rekordů (více zde). Dnes si představíme takový malý návod, jak se lze podívat dovnitř telefonu a zjistíme, jak to ti čínští hoši dokázali vevnitř všechno pěkně poskládat aneb Tetris v podání Vivo X5 Max. Ale před tím, než se pustíme do práce, tak si rychle zopakujeme specifikace telefonu.

Přístroj má 5,5 palcový Super AMOLED FullHD displej s rozlišením 1080 px, procesor Snapdragon 615 s 64 bitovou architekturou a osmi jádry big.LITTLE. K dispozici je 2 GB operační paměť a 16 GB úložného prostoru, který jde rozšířit pomocí microSD o dalších 128 GB. Zadní fotoaparát má 13 Mpx a zadní 5 Mpx. Vše běží na Android 4.4.4 KitKat s vlastní nadstavbou Funtouch OS 2.0. Vzhledem k tloušťce těla telefonu disponuje baterií s kapacitou pouhých 2000 mAh.

 

No a nyní se pojďme podívat telefonu na zoubek.

Tetris v podání Vivo X5 Max _1

Tetris v podání Vivo X5 Max _2

Takže přední panel telefonu jistě nezapře, že se jedná o Vivo. Zadní část je zpracována z více jak dvou třetin z kovu. Jen horní a dolní část krytu je plastová.

Tetris v podání Vivo X5 Max _3

K vlastnímu proniknutí do telefonu posloužil konektor 3.5 mm jacku, kde pomocí příslušného nástroje vypáčíme plastovou část telefonu. Pod ní najdeme kryt čočky fotoaparátu.

Tetris v podání Vivo X5 Max _4

Stejným způsobem lze vypáčit i dolní plastový kryt, zde však využijeme otvoru pro microUSB.

Tetris v podání Vivo X5 Max _5

Dále je důležité vyjmout slot na SIM karty.

Tetris v podání Vivo X5 Max _6

V horní části ještě pomocí šroubováku vyjmeme malý kovový kryt.

Tetris v podání Vivo X5 Max _7

No a nyní již lze odmontovat zbylý kovový zadní kryt telefonu a celý ten zázrak v podobě zpracování se nám odhalí v plné kráse. A musím uznat, že řemeslná práce na mne udělala skvělý dojem.

Tetris v podání Vivo X5 Max _8

Můžeme si prohlédnout, jak si inženýři ve Vivo poradili s umístěním všech součástí a modulů, které opisují písmeno „L“ okolo baterie. Od toho ten výše zmíněný Tetris.

Tetris v podání Vivo X5 Max _9

Pokud se chceme podívat dále, je třeba nejdříve odpojit napájecí kabel od baterie.

Tetris v podání Vivo X5 Max _10

Dále slot na karty, který je upevněn třemi šroubky.

Tetris v podání Vivo X5 Max _11

Pokračujeme spodní částí, kde najdeme reproduktor s mikrofonem a microUSB, pozor, mají společný kabel se slotem na SIM.

Tetris v podání Vivo X5 Max _12

Vivo X5 Max má atypický slot k vložení SIM karet. Můžete jej využít, buď jako dualSIM při vložení 2 SIM karet, nebo kombinovat SIM kartu s microSD kartou pro rozšíření paměti. Do jedné části slotu lze tedy vložit microSIM kartu (podpora 3G, 4G sítí) a do druhé části je možné umístit  nanoSIM kartu (podpora pouze GSM sítí) nebo microSD kartu.

Tetris v podání Vivo X5 Max _13

Chcete-li odstranit základní desku, je třeba nejdříve odpojit napájecí kablík.

Tetris v podání Vivo X5 Max _14

Nyní si můžeme základní desku ve tvaru L prohlédnout v plné kráse a parádě.

Tetris v podání Vivo X5 Max _15

Vše je navrženo tak, aby 90% všech součástí bylo umístěno pouze na jedné straně základní desky. Tím se dosáhlo šířky pouhých 1,7 mm. Deska působí velice kompaktně s velice dobrým dílenským zpracováním.

Tetris v podání Vivo X5 Max _16

Tetris v podání Vivo X5 Max _17

Tetris v podání Vivo X5 Max _18

Vivo přes svou tloušťku 4.75 mm dokázalo do svého telefonu umístit sluchátkový výstup v podobě 3.5 mm jacku, který je zabezpečen kvalitním kovovým odlitkem. Vivo tuto technologii nazvalo „cocooning blokem“. Tedy něco ve smyslu, jako zámotek, což po detailním prozkoumání vzhledově odpovídá.

Tetris v podání Vivo X5 Max _19

Na základní desce si můžeme prohlédnou čip SABRE-2M ES9018K2M DAC. Jedná se o vysoce výkonný 32-bitový 2 kanálový digitálně/analogový audio převodník, který již byl spatřen například ve Vivo X3 a Xplay3S, což jen utvrzuje zaměření Vivo na audio zážitky.

Tetris v podání Vivo X5 Max _20

Dále si můžeme prohlédnout čip vysoce kvalitního sluchátkového zesilovače ESS Sabre 9601K.

Tetris v podání Vivo X5 Max _21

Texas Instruments dodal vstupní zesilovač. Lze předpokládat, že jde o bipolární vstupní zesilovač OPA1612, avšak z obrázku to není úplně zřejmé, je tedy možné, že jde o jakýsi nový nebo upravený čip tohoto výrobce.

Tetris v podání Vivo X5 Max _22

K dokreslení kvalitního hudebního přednesu, byl ještě přidán DSP čip Yamaha YSS205X. Ten má za úkol zpracování digitálního prostorového signálu.

Tetris v podání Vivo X5 Max _23

Kamery s 13 Mpx a clonou f/2.0 vzadu a 5 Mpx s clonou f/2.4 vpředu. Zadní kamera využívá snímač druhé generace od Sony IMX214.

Tetris v podání Vivo X5 Max _24

Jelikož telefon disponuje tloušťkou pouhých 4.75 mm, bylo třeba slevit na kapacitě baterie, zde je tedy použita Li-Pol baterie o kapacitě 2000 mAh.

Tetris v podání Vivo X5 Max _25

Proto tedy Tetris v podání Vivo X5 Max, alespoň na mne to tak konstrukčně působí.

Nakonec bych ještě zmínil důležitou informaci. Pokud se rozhodnete k výše popsané demontáži, tak nezapomeňte, že vše děláte jen a jen na vlastní triko a vystavujete se tím možnému zániku celkové záruky na přístroj.

 

[Zdroj]