10. prosince/decembra Vivo oficiálně představilo nejtenčí telefon světa s 4,75 mm v pase, čímž pokořilo několik světových rekordů (více zde). Dnes si představíme takový malý návod, jak se lze podívat dovnitř telefonu a zjistíme, jak to ti čínští hoši dokázali vevnitř všechno pěkně poskládat aneb Tetris v podání Vivo X5 Max. Ale před tím, než se pustíme do práce, tak si rychle zopakujeme specifikace telefonu.
Přístroj má 5,5 palcový Super AMOLED FullHD displej s rozlišením 1080 px, procesor Snapdragon 615 s 64 bitovou architekturou a osmi jádry big.LITTLE. K dispozici je 2 GB operační paměť a 16 GB úložného prostoru, který jde rozšířit pomocí microSD o dalších 128 GB. Zadní fotoaparát má 13 Mpx a zadní 5 Mpx. Vše běží na Android 4.4.4 KitKat s vlastní nadstavbou Funtouch OS 2.0. Vzhledem k tloušťce těla telefonu disponuje baterií s kapacitou pouhých 2000 mAh.
No a nyní se pojďme podívat telefonu na zoubek.
Takže přední panel telefonu jistě nezapře, že se jedná o Vivo. Zadní část je zpracována z více jak dvou třetin z kovu. Jen horní a dolní část krytu je plastová.
K vlastnímu proniknutí do telefonu posloužil konektor 3.5 mm jacku, kde pomocí příslušného nástroje vypáčíme plastovou část telefonu. Pod ní najdeme kryt čočky fotoaparátu.
Stejným způsobem lze vypáčit i dolní plastový kryt, zde však využijeme otvoru pro microUSB.
Dále je důležité vyjmout slot na SIM karty.
V horní části ještě pomocí šroubováku vyjmeme malý kovový kryt.
No a nyní již lze odmontovat zbylý kovový zadní kryt telefonu a celý ten zázrak v podobě zpracování se nám odhalí v plné kráse. A musím uznat, že řemeslná práce na mne udělala skvělý dojem.
Můžeme si prohlédnout, jak si inženýři ve Vivo poradili s umístěním všech součástí a modulů, které opisují písmeno „L“ okolo baterie. Od toho ten výše zmíněný Tetris.
Pokud se chceme podívat dále, je třeba nejdříve odpojit napájecí kabel od baterie.
Dále slot na karty, který je upevněn třemi šroubky.
Pokračujeme spodní částí, kde najdeme reproduktor s mikrofonem a microUSB, pozor, mají společný kabel se slotem na SIM.
Vivo X5 Max má atypický slot k vložení SIM karet. Můžete jej využít, buď jako dualSIM při vložení 2 SIM karet, nebo kombinovat SIM kartu s microSD kartou pro rozšíření paměti. Do jedné části slotu lze tedy vložit microSIM kartu (podpora 3G, 4G sítí) a do druhé části je možné umístit nanoSIM kartu (podpora pouze GSM sítí) nebo microSD kartu.
Chcete-li odstranit základní desku, je třeba nejdříve odpojit napájecí kablík.
Nyní si můžeme základní desku ve tvaru L prohlédnout v plné kráse a parádě.
Vše je navrženo tak, aby 90% všech součástí bylo umístěno pouze na jedné straně základní desky. Tím se dosáhlo šířky pouhých 1,7 mm. Deska působí velice kompaktně s velice dobrým dílenským zpracováním.
Vivo přes svou tloušťku 4.75 mm dokázalo do svého telefonu umístit sluchátkový výstup v podobě 3.5 mm jacku, který je zabezpečen kvalitním kovovým odlitkem. Vivo tuto technologii nazvalo „cocooning blokem“. Tedy něco ve smyslu, jako zámotek, což po detailním prozkoumání vzhledově odpovídá.
Na základní desce si můžeme prohlédnou čip SABRE-2M ES9018K2M DAC. Jedná se o vysoce výkonný 32-bitový 2 kanálový digitálně/analogový audio převodník, který již byl spatřen například ve Vivo X3 a Xplay3S, což jen utvrzuje zaměření Vivo na audio zážitky.
Dále si můžeme prohlédnout čip vysoce kvalitního sluchátkového zesilovače ESS Sabre 9601K.
Texas Instruments dodal vstupní zesilovač. Lze předpokládat, že jde o bipolární vstupní zesilovač OPA1612, avšak z obrázku to není úplně zřejmé, je tedy možné, že jde o jakýsi nový nebo upravený čip tohoto výrobce.
K dokreslení kvalitního hudebního přednesu, byl ještě přidán DSP čip Yamaha YSS205X. Ten má za úkol zpracování digitálního prostorového signálu.
Kamery s 13 Mpx a clonou f/2.0 vzadu a 5 Mpx s clonou f/2.4 vpředu. Zadní kamera využívá snímač druhé generace od Sony IMX214.
Jelikož telefon disponuje tloušťkou pouhých 4.75 mm, bylo třeba slevit na kapacitě baterie, zde je tedy použita Li-Pol baterie o kapacitě 2000 mAh.
Proto tedy Tetris v podání Vivo X5 Max, alespoň na mne to tak konstrukčně působí.
Nakonec bych ještě zmínil důležitou informaci. Pokud se rozhodnete k výše popsané demontáži, tak nezapomeňte, že vše děláte jen a jen na vlastní triko a vystavujete se tím možnému zániku celkové záruky na přístroj.
[Zdroj]