Minulý týden jsme avizovali, že budeme rozjíždět seriál článků o aplikacích Google pro Android telefony. Popravdě, je to téma velice široké a podle mě lze psát o každé aplikaci bez problémů měsíc denně a stejně bychom nevyčerpali všechny možnosti a nevyřešili všechna zákoutí Google aplikací, které chceme popsat.

Proto jsem se rozhodl nejdříve napsat jakýsi úvod, který možná předejde drobným nepochopením v tom smyslu, že v seriálu není to či ono.

Co tedy bude obsahem seriálu. Budou to zejména povšechné informace o tom jak danou aplikaci stáhnout, instalovat, rozjet a nastavit. A o které aplikace se bude jednat? Snažil jsem všechny vybrané Google aplikace seřadit v nějakém logickém sledu a došel jsem k následujícím pořadí:

Gmail

gmail

Je úžasný e-mailový klient s mnoha vymoženostmi, který má být intuitivnější, výkonnější a užitečnější (i s drobnými neduhy), který nabízí třeba i v kombinaci s jinými aplikacemi neskutečný komfort.

Inbox

inbox

Google sám k nově spuštěné službě říká: „Inbox vytvářeli stejní lidé, jako Gmail, ale není to Gmail – je to úplně jiný typ e-mailové schránky, navržený tak, abyste se mohli zaměřit na to, co je skutečně důležité.“ V podstatě by se dalo říci, že Inbox je jakousi kombinací pošty Gmail a osobního asistenta Google Now.

Hangouts

hangouts

Je aplikace, pomocí které můžete odesílat a přijímat zprávy, fotky a videa a dokonce i zahajovat bezplatné video hovory. Nicméně, jako pravidelný uživatel této služby mohu říct, že umí mnohem více.

Messenger

messenger

Je komunikační aplikace, která pomáhá odesílat a přijímat zprávy SMS a MMS na libovolný telefon. Umožňuje také odesílat skupinové textové zprávy, fotky, videa a dokonce i zvukové zprávy kontaktům.

Google+

Google+

Nadstandardní aplikace pro komunikaci mezi jednotlivci, komunitami, aplikace pro sdílení informací v rámci komunit, sdílení fotografií, vyhledávání dle oblíbených hashtagů či využití streamování.

Disk

google_drive

Pokud budete používat Disk Google, budete mít všechny soubory na dosah z kteréhokoli chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Všechny vaše soubory na Disku – například videa, fotky nebo dokumenty jsou bezpečně zálohovány.

Překladač

prekladac

Nástroj, který vám pomůže zvládat jazykové bariéry, ať již máte v rukou PC, NTB či tablet nebo telefon.

YouTube

youtube

Tady asi není třeba moc co vysvětlovat. Snad jedině práci s kanály, specifikaci při vyhledávání a nastavení vlastního YouTube účtu.

Mapy

mapy

Obávám se, že zde bude krapet vřít voda, ale co už též. Aplikace mapy od Google jistě není ideální, ale, ruku na srdce, která to vlastně je?

Hudba Google Play

Play

Umožňuje snadno objevovat, přehrávat a sdílet v zařízeních Android i na webu hudbu, kterou máte rádi. Jak si vše nastavit k vaší spojenosti si ukážeme.

Knihy Google Play

knihy

Zde můžeme vybírat z mnoha a mnoha titulů novinek, bestsellerů, snadno si přizpůsobovat čtenářské prostředí atd.

Pokud vám tento koncept našeho seriálu bude vyhovovat, budeme jen rádi. Snad uspokojíme každého alespoň trochu a případné dotazy, doufáme, budeme stíhat vyřizovat.