Huawei uvádí na trh limitovanou a vylepšenou verzi svého úspěšného phabletu Ascend Mate 7 s přívlastkem „Monarch“, tedy přesně Huawei Ascend Mate 7 Monarch, kterou představil 12. prosince/decembra.

Dle avizovaných zpráv se mělo jednat o luxusní verzi s vylepšenými specifikacemi klasického Ascend Mate 7 (specifikace zde), kde bychom našli lepší procesor a například safírové sklíčko na displeji. Nakonec se jediné vylepšení týká vnitřního úložiště, které vzrostlo na 64 GB (pro uživatele je dostupných 54 GB) a k tomu můžeme ještě přidat vzhled, kde je kovové tělo finalizováno zlatavou barvou s nádechem oranžové, který dodá přístroji punc luxusu. Toť vše. Alespoň co udávají oficiální stránky Huawei v Číně. Avšak po netu kolují zvěsti o možné ochraně displeje safírovým sklíčkem. Takže jsem zapátral a dle všeho tam je opravdu „pouze“ Corning  Gorilla Glass 3.

Ascend Mate 7 Monarch _3

Každopádně i tak se phablet stává zajímavým, už z důvodu, že má tzv. full dualSIM (tedy obě SIM karty jsou současně aktivní) a s touto vnitřní kapacitou paměti se tato vlastnost dá využít na plno bez omezení, oproti třeba 16 GB verzi, kde druhý šuplík spíše využijete na rozšíření úložného prostoru. Mimochodem, kdybyste i zde namísto druhé SIM použili microSD kartu, tak s ní můžete dosáhnout rekordních 182 GB úložného prostoru. Nejsem si jist, ale na trhu asi v tomto není zatím konkurence.

Tak a teď tedy za co si Huawei účtuje zvýšení ceny o dalších 700 juanů (2500,- Kč/ 90,- Eur) více na konečných 4399,- juanů (15900,- Kč/565,- Eur)?  Přeci jenom, to že telefon vyrobí v dnes tak populární barvě a přidá 32 GB úložného prostoru navíc oproti vyšší, avšak standardní verzi, je dle mého názoru dost málo. Takže těchto 700 navíc vysolíte za Gold Huawei Phone VIP kartu, která vám garantuje možnost rychlé opravy do jedné hodiny od nahlášení požadavku a navíc rozšířenou záruku o jeden rok. Dále zde najdeme další, tentokrát členskou kartu Mossel vine. Bohužel zdroje neuvádí, kde je možné kartu využít a jaké výhody vám přináší.

Ascend Mate 7 Monarch _4

V balení naleznete navíc sluchátka, OTG kabel a stylové pouzdro na telefon. Start je naplánován na 13. prosince 10:08 hod místního čínského času. Zakoupit můžete pouze v Číně a verze je kusově limitována.

Ascend Mate 7 Monarch _2

Pozor! Ceny jsou uvedeny dle oficiálního Huawei čínského obchodu, tedy, bez žádných přidaných marží překupníků, DPH a případných dalších poplatků.

 

[zdroj][zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.