Nedávno jsme vás informovali o tajemném teaseru (zde) zvoucí k prezentaci nového produktu společnosti Xiaomi. Takže mi to nedalo a musím se s vámi podělit o co tedy šlo. A budete se možná divit, alespoň pro mě to bylo překvapení. Xaiomi MI Air Pirufier je totiž právoplatná domácí čistička ovzduší s přívlastkem chytrá.

V Číně, tedy v zemi, kde je v aglomeracích čisté ovzduší nedostatkovým zbožím, se určitě toto zařízení uchytí, a to i díky typické cenové strategii Xiaomi. Cena čističky byla totiž stanovena na 899 juanů (3240,-Kč/ 116,- Euro) a výměna filtrů vyjde na 149 juanů. To by však nebylo Xiaomi, aby do čističky nepřidalo nějakou přidanou hodnotu. V tomto případě zde najdeme zařízení připojitelné k internetu. Zařízení se tedy dá ovládat na dálku pomocí Wi-Fi připojení. K dispozici je aplikace pro chytré telefony, která vám umožní ovládat různé možnosti nastavení, ať už třeba rychlost ventilátorů nebo kontrolovat čistotu vzduchu přímo na displeji telefonu. Pokud je filtr již ucpaný a je třeba jej vyměnit, čistička tuto situaci vyhodnotí a na váš telefon pošle upozornění.

Navzdory své velikosti, čistička dokáže profiltrovat až 10.000 litrů vzduchu za minutu a vyčistit vzduch o objemu 406 m3/hod (viz video). Pro odstranění nebezpečných částic, toxinů a prachu, které dýcháme, je Mi Air Purifier vybaven 3 vrstvým HEPA filtrem, který je schopen odstranit až 99.99% částic o velikosti pod 2,5 micrometrů. Podle specifikace by měla čistička být určena do prostor o rozloze 28,4 m2 až 48,7 m2.

Do prodeje jde 16. prosince. Produkt je určen zatím pouze pro čínský trh, ale již se dá najít možnost před-objednání i do EU.

 

MI Air Purifier _1

MI Air Purifier _2MI Air Purifier _3MI Air Purifier _4MI Air Purifier _5MI Air Purifier _6MI Air Purifier _8MI Air Purifier _9MI Air Purifier _7

[zdroj]