Včera oficiálně Vivo X5 Max převzalo žezlo vládce nejtenčího smartphonu na světě. Zde vám přinášíme veškeré podrobnosti o tomto velice zajímavém kousku. Slim telefony nemusí být šálkem kávy pro každého, tento model však zaslouží vaši pozornost. To nejen svou tloušťkou, ale především svým revolučním konstrukčním řešením, se kterým se budeme setkávat zřejmě čím dál více.

Slim telefony v poslední době hrají prim díky mediální sledovanosti. Tu v nedávné době odstartovala společnost Gionee se svým Elife S5.5 s tloušťkou 5,6 mm. Od té doby se strhl hon za grálem tloušťky. Výrobci se začali trumfovat, kdo přijde s ještě tenčí verzí svého chytrého telefonu. Před měsícem předvedla svůj model R5 značka OPPO s tloušťkou 4,85 mm a zdálo se, že bude na nějakou chvíli pro ostatní výrobce tzv. vymalováno. Jenže v podstatě to netrvalo ani tu chvíli a Vivo ohlásilo svůj model X5 Max, který posunul laťku o další desetinu milimetru na 4,75 mm, a to bez konstrukčních kompromisů, kterých se dopustilo OPPO se svou „eRpětkou“.

Vivo X5 max _2

Vivo není revoluční pouze svou tloušťkou, ale přináší nový způsob poskládání součástí a modulů v těle telefonu, kde samotné šasi dosahuje 3,98 mm, což je v současné chvíli nejtenčí na světě. 90% všech vnitřních součástí je umístěno vedle/okolo akumulátoru. Má to však i nevýhodu. Tímto konstrukčním řešením, bohužel, nabude telefon na šířce v porovnání se současnými 5,5 palcovými přístroji na trhu. Na druhou stranu se inženýrům Vivo  povedlo dosáhnout obrovské tuhosti a tedy rezistence na ohyb. Takže zde nečekejme žádná šokující videa na YouTube v podobě tzv. bendgate, jako to bylo u jednoho velice populárního světového výrobce, který to nedokázal ustát psychicky (více zde).

Vivo X5 max _4

Oproti R5 se Vivu povedlo do svého modelu vecpat i zdířku na klasický sluchátkový vstup, tedy 3.5 mm jack. Vivo je pověstné zaměřením na kvalitní hudební výstup u svých přístrojů, takže jaké by to bylo Vivo bez možnosti poslechu hudby. Vivo se dokázalo vypořádat i s umístěním reproduktorů, které mají tloušťku pouhých  2,45 mm a podporují standard Hi-Fi 2.0. O celý hudební ansábl se stará kvalitní čip od Yamaha YSS-205X, což potvrzuje jen kvalitu. Dobrá zpráva pro fanatiky Karaoke je, že tento telefon podporuje všechny druhy aplikací, které vám mohou poskytnout skvělý zážitek z Karaoke (bohužel nevím na jakém principu, nepatřím do skupiny příznivců této zábavy – pozn. redaktora).

Vivo X5 max _7  Vivo X5 max _8

Uvnitř telefonu najdeme základní desku o tloušťce 1,77 mm a na ni osmi-jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 s 64-bitovou architekturou. Osmi-jádro je postaveno na technologii big.LITTLE, kde čtyři jádra ARM® Cortex™ A53 jsou taktována na 1,7 GHz a zbylé čtyři A53 na 1 GHz. Pokud jde o paměť, tak operační má kapacitu 2 GB a vnitřní úložiště dosahuje 16 GB, to lze však rozšířit až o dalších 128 GB pomocí microSD karty. Karta se vkládá do tzv. 3-in-1 slotu, který má funkci dual-SIM, což vám umožní buď dát sekundární nanoSIM, nebo namísto SIM vložit paměťovou kartu microSD. Primární slot akceptuje pouze microSIM kartu.

Vivo X5 max _5

Na přední straně najdeme 5,5 palcový Super AMOLED displej s Full HD rozlišením 1920 x 1080 px, a jeho tloušťka je úctyhodných 1,36 mm. Nad displejem najdeme fotoaparát s 5 Mpx rozlišením a na zadní straně najdeme fotoaparát s 13 Mpx senzorem od Sony IMX214.

Vivo X5 max _3

O energii se stará nevyjímatelná baterie o kapacitě 2000 mAh, což může vzbudit obavy vzhledem k náročnosti AMOLED displeje a LTE modulu. Celý systém poběží na OS Android 4.4.4 KitKat s vlastní nadstavbou Funtouch OS 2.0.

Vivo X5 max _6

Vivo X5 Max se začne prodávat 22.prosince/decembra na čínském trhu za 2998 juanů (485 dolarů). Oficiálně by se měl dostat i na další asijské trhy.

 

[zdroj][zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.