Kolem společnosti Huawei je v poslední době velice rušno a zásobuje nás novinkami skoro každým dnem. Již za několik dnů nás čeká představení dvou novinek v sekci hardware. Nyní se však podíváme na softwarovou záležitost v podobě aktualizace operačního systému EMUI 3.0.

Huawei pomocí sociálních sítí vyslal echo o plánovaném termínu upgradu svého operačního systému Emotion UI pro své chytré telefony, prodávající se pod označením HONOR 6 (recenze zde). Dle informací by měl být uprgradován na verzi 3.0, tedy již nadstavbou Android 5.0 Lollipop.

Tato zpráva se dá vcelku brát jako dobrý marketingový tah nyní před vánoci, v období, které je pro většinu společností nedůležitějším v roce, co se týče tržeb. Zpráva šířící se pomocí Facebooku, je dobrým způsobem, jak „zatlačit“ na ještě nerozhodnuté zákazníky a dát jim najevo, že určitě neprohloupí při nákupu jejich zařízení. Honor je znám svým skvělým poměrem cena/výkon a nyní Huawei přidává informaci, že tuto řadu míní do budoucna plně podporovat.

EMUI 3.0 _1

Honor 6 překvapuje svým výkonem, ačkoli nepoužívá známé procesory renomovaných značek. Pod jeho kapotou tepe Kirin 920, který je odpovědí na slavnější a i stále výkonnější procesory Qualcommu. Avšak Kirin disponuje i některými méně zvyklými vlastnostmi, jako je například plně aktivní podpora dualSIM a podpora LTE Cat6.

Tím, že se Huawei snaží velice rychle upgradovat svá zařízení, dává jasně najevo, jak to s touto řadou myslí vážně. Zdá se, že tímto si společnost může vybudovat budoucí loajalitu zákazníků, kteří již dali důvěru v jejich zařízení a případně i těm, kteří se pro Honor 6 teprve rozhodují. Možná, že jim při rozhodování ještě více pomůže avizovaná novinka Honor 6 Plus, která bude představena 16. prosince.

 

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.