Jen co bylo odhaleno tajemství teaseru s větrníkem a my už víme, že zařízení, které společnost Xiaomi dnes prezentovala je chytrá čistička vzduchu Mi Air Purifier, určená pro domácnosti a kanceláře, je tu další záhada.

Vlastně nejde ani tak o záhadu, jako uniklou fotku údajného Mi5, kolem kterého se v poslední době fámy šíří jedna radost.

Nejdřív se hojně spekulovalo o specifikacích Mi5. Podle nich by měl telefon mít 5,7 palcový displej s QHD rozlišením, osmi jádrový procesor Snapdragon 810 s 64-bitovou architekturou, 3 GB RAM a čtečku otisků prstů. Hovořilo se i o zadním fotoaparátu s rozlišením 20,7 MPix.

Pak se vehementně začalo mluvit o ceně, která by měla klesnout pod 1999 jüanů (325 dolarů). Další fámy poukazovaly na to, že Mi5 bude představen na CES veletrhu v Las Vegas v příštím roce.

A dnes tu máme další kousek naší spekulační skládačky. Fotky, které zobrazují údajný Mi5. Pokud bychom opravdu věřili, že jde o Mi5, tak musíme připustit, že jednoznačně vychází z konceptu Mi4. Tělo se zdá být vyrobeno z hliníkové slitiny, rámečky jsou velmi úzké, díky čemuž naopak displej působí poněkud větším dojmem.

Zda jsou tyto fotky alespoň z části pravdivé, nebo jde jen o nějakou povedenou počítačovou manipulaci, ukáže asi až příští rok, kdy, jak doufáme, bude Mi5 oficiálně představen.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.