Lenovo představilo svůj nízko nákladový telefon, kterým chce konkurovat tolik populárním telefonům z řady Xiaomi Redmi. Pravda, telefon má poněkud infantilní název Music Lemon, ale to nic nemění na skutečnosti, že nabízí poměrně solidní parametry a atraktivní cenu 599 jüanů (97 dolarů). Telefon se objevil na stránkách JD.com, což by mohlo naznačovat podobnou strategii, jakou využívá Xiaomi, tedy výhradní on-line prodej.

Jaké specifikace nabízí „Muzikální citrónek“? Je to pěti palcový IPS displej s rozlišením 1280 x 720 pixelů, čtyř jádrový procesor Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz, 1 GB RAM a 16 GB ROM s možností rozšíření. Také rozlišení kamer je na slušné úrovni, zadní je 8 MPix a přední 2 MPix. Operačním systémem je Android 4.4.

Rozměry telefonu jsou 141 x 70,5 x 7,9 mm, kapacita baterie je 2300 mAh a podpora LTE nechybí. Jak název napovídá, telefon bude žlutý jako citróny, tedy žlutá je jediná barevná varianta, ve které bude nabízen. Pokud bychom chtěli uvažovat o symbolice slova „Music“ v názvu, tak ta je snad jen taková, že telefon je vybaven Waves MaxxAudio zvukem.

Zdá se, že v tuto chvíli je Lenovo K3 nabízen pouze v Číně, ale doufejme, že se brzo začne prodávat i na mezinárodních trzích a pokud možno i za tuto výtečnou cenu.

[Zdroj]