Zprávy o novém modelu Jiayu S3 se objevují již v několika posledních měsících. Jako vždy se nám dařilo postupně odhalovat jednotlivé specifikace a vzhled telefonu. Jediné, co nám tedy zbývalo odhalit, bylo datum uvedení na trh, a to nejdůležitější za kolik. Dnes odhalíme i čínské ceny pro tuto vlajkovou loď S3 od Jiayu.

 

Nejdříve si jen připomeneme, za co budeme případně ochotní zaplatit. S3 bude mít dvě verze. První verze nabízí operační paměť o velikosti 2 GB a je bez NFC, za to druhá verze nabízí 3 GB operační paměti a součástí přístroje je i NFC.

Jiayu S3 cena_5

Ostatní specifikace by již měly být pro obě varianty společné. Jedná se o 5,5 palcový displej s rozlišením 1080 p, dualSIM, 13 magapixelový senzor SONY IMX214 v zadním fotoaparátu. Baterie o kapacitě 3000 mAh, duální LED blesk. Procesor je dodáván společností MediaTek a jedná se o 64-bitovou verzi MT6752, podpora 4G LTE a Jiayu slibuje přesnou a rychlou navigaci GPS. Telefon je vybaven dvěma audio reproduktory a najdeme zde slot pro rozšíření paměti pomocí microSD karet, což při vnitřní paměti 16 GB je chvályhodné. Celé to poběží na Android 4.4 KitKat OS.

Jiayu S3 cena_2

Celkový design je jeden z nejpovedenějších od tohoto producenta, co jsme kdy viděli (musím poznamenat, že ve mě trochu evokuje opisování od nyní velmi populárního Meizu MX4 – pozn. redaktora). Telefon se bude určitě dobře držet v ruce díky pozvolně zužujícím se zádům, přestože celková tloušťka je 8,9 mm. Šířka je 75,5 mm a výška dělá 152 mm, což jsou solidní míry na to, že se jedná o přístroj s 5,5 palcovým displejem.

Jiayu S3 cena_3

Tak a nakonec slibovaná cena. První varianta s 2 GB operační pamětí a bez NFC dostala cenovku v Číně 899 juanů (3277,- Kč) a druhá varianta s 3 GB operační pamětí a s NFC je oceněna na 999 juanů (3642,- Kč). Toto jsou samozřejmě čínské ceny a mezinárodní budou určitě o něco vyšší a přestože si pravděpodobně připlatíme daň, tak se zdá, že ceny s touto výbavou telefonu jsou víc než jen zajímavé.

Zbývá tedy jen odhalit datum uvedení na trh. Neoficiální předpoklad je někdy na začátku ledna. Jsme docela zvědaví, jak se s tímto modelem Jiayu popasoval.

 

[zdroj]