Včera se svět konečně v Pekingu dočkal odhalení finální podoby Dakele 3 (poprvé jsme psali ZDE) a dlužno dodat, že mobilní svět se zlehka otřásl v základech. Na papíře vypadají specifikace telefon vskutku skoro neuvěřitelně a plánovaná cenovka vás donutí vykulit oči ještě více. Co, že si to tedy pro nás soudruzi v Dakele připravili ?

Čínská posedlost iPhony je známou skutečností a design Dakele 3 je toho je dalším dokladem, kdybyste ho viděli ležet vedle iPhonu 6 tak asi nepoznáte rozdíl. V něčem však svůj vzor dokonce i překonává, zatímco Apple použití safírového skla jen sliboval, tak Dakele dovádí slib k realitě. Celý 5″ displej s FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů je krytý právě zmíněným safírovým sklem s extrémně vysokou odolností proti poškrábání. Výrobce se chlubí hodnotou 441 PPI a slibuje vyšší sytost barev a hodnotu jasu než ostatní highendové modely zahrnující Meizu MX4 Pro, IP6 či Xiaomi Mi4, no uvidíme… Konstrukce telefonu celkově vzbuzuje respekt, titanový rámeček v kombinací s hliníkovou slitinou vypadá bytelně a zároveň elegantně. Rozměry 145 x 71.5 x 7.25 mm a váha 145 g jsou jen dalším sympatickým kamenem do mozaiky.

dakele3-2_result

I za vnitřnosti se Dakele rozhodně nemusí stydět, 64-bitový osmi jádrový MTK6752 s taktem 1.7 GHz podpořený velmi výkonnou grafikou Mali-T760 a 3 GB RAM je více než slušný základ. Velmi pozitivní zprávou je také integrace microSD slotu s podporou až 128 GB karet, takže rozšíření základní 16 GB paměti nebude problém. Čipset od Mediateku samozřejmě podporuje i LTE a k dispozici bude i slušná dvojice fotoaparátů od Sony. Přední 8 Mpix IMX219 jako ideální pro selfies a zadní 13 Mpix IMX214 se světeleností f/2.0 a podporou 1080p@60fps videa zastane hlavní díl práce.Vyměnitelná baterie o kapacitě 2500 mAh bude disponovat rychlým 1.5A dobíjením a doufejme poskytne dostatek šťávy během dne. Telefon bude mit firemní nástavbu Androidu 4.4 nazvanou Kele UI 2.0, ale Dakele slibují jednoduchý oficiální root a podporu instalace MIUI, LeWa OS, Color OS a Yun OS.5823004_3_thumb_result

Celé to zní ještě více pohádkově když se dozvíme, že Dakele 3 se bude prodávat v předprodeji od 9.prosince za 1499 juanů (tedy asi 244$). Můj odhad zakopaného psa je absolutní nedostatek kusů a tudíž radikálně odlišná cena pro normálního smrtelníka. Ale velmi rád bych se mýlil, protože Dakele 3 by jinak mělo šanci stát se tygrem na trhu naplněném vystrašenými gazelami.

[Zdroj]