Včera ruská společnost Yota oficiálně představila svůj nový model telefonu s názvem YotaPhone 2. Prezentace byla velmi pompézní a odehrála a se v moskevském Gorkého parku v Muzeu současného umění.

Není to poprvé, co o YotaPhone 2 můžeme slyšet. Už letos na MWC v Barceloně na sebe upozornil a pak se o něm dost dlouho nemluvilo. To se včera změnilo. YotaPhone 2 má velmi atraktivní design, vylepšené technické parametry a tzv. e-ink displej na zadní straně zařízení.

Podle generálního ředitele společnosti má YotaPhone 2 několik nesporných výhod. Je to především podstatně menší spotřeba energie. Díky tomu, budete-li používat pouze zadní e-ink displej, vydrží telefon údajně fungovat až pět dnů na jedno nabití.

Mezi jeho další specifikace patří přední pěti palcový AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, pokrytý ultra tenkým sklem Gorilla Glass a 4,7 palcový zadní e-ink displej s rozlišením 960 x 540 pixelů. Použitá technologie e-ink je velmi podobná té, která je použita například u čteček elektronických knih a umožňuje snížení spotřeby energie a lepší čitelnost na přímém slunci.

Procesorem je čtyř jádrový Snapdragon 800 s taktem 2,3 GHz. Doplňují jej 2 GB RAM a 32 GB ROM. Energii dodá baterie s kapacitou 2550 mAh. Zadní fotoaparát má rozlišení 8 MPix a přední pak 2 Mpix. Operačním systémem je Android 4.4 Kitkat.

YotaPhone 2 podporuje sítě GSM, HSDPA, LTE, dále pak A-GPS a GLONASS, Wi-Fi (802.11a / b / g / n / ac) a Bluetooth 4.0.

Telefon se začne prodávat samozřejmě nejdříve v Rusku, a to 6. prosince/decembra za 32 990 rublů, což je zhruba 618 dolarů nebo 497 euro. Do konce tohoto roku by se měl prodej rozšířit do 20 evropských zemí. Společnost Yota má v plánu v příštím roce expandovat nejen na čínské trhy, ale také do Kanady a Latinské Ameriky. Vzhledem k tomu, že je znám postoj Ruska vůči USA, tak se zatím o případné expanzi za velkou louži mlčí.

[Zdroj] [Zdroj] [Zdroj]