Asi málokdo slyšel o společnosti Digione, která na čínském trhu prodává svůj poměrně levný telefon s označením 100+. O patent na design tohoto zařízení požádala společnost v lednu/januári tohoto roku a v červenci/júli jim opravdu čínský Státní úřad pro duševní vlastnictví tento patent udělil. Patent je, pravda, platný pouze v Číně.

Tato skutečnost ovšem neodradila společnost Digione od toho, aby v září/septembri poslala oficiální dopis společnosti Apple, kde je upozorňuje na nápadnou podobu připravovaného iPhone 6 a jejich 100+. V tomto dopise právníci Digione informovali Apple o možnosti porušení patentu a vyzvali k otevřené komunikaci a dobré vůli pro urovnání tohoto případného sporu mimo soudní cestou.

Dalo se předpokládat, že Apple na tento dopis nebude reagovat a také nereagoval. Zřejmě proto se Digione rozhodla vše zveřejnit na čínských stránkách Weibo. Na stránkách je možno vidět jak samotnou patentovou licenci na design, tak i dopis, který Digione zaslala Apple.

Těžko říct, jak se tato zapeklitá situace vyvine. Čínští výrobci jsou notoricky známí svými levnými kopiemi iPhone, které se před lety hojně prodávaly na místních trzích a některé z nich se prodávají stále. Stejně tak i společnost Apple má máslo na hlavě. Nebylo by to totiž poprvé, co by musela čelit sporu s čínskou společností. V roce 2012 Apple zaplatil 60 milionů dolarů za ochrannou známku iPad poté, co čínská společnost Proview potvrdila, že je stále majitelem této známky.

Pokud se sami chcete přesvědčit o tom, zda a do jaké míry je americký iPhone 6 podobný čínskému 100+, nahlédněte sem.

[Zdroj] [Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.