Malata se pokouší vrátit zpět na výsluní čínského trhu. Svůj záměr podpořila oznámením, že se bude snažit vytvořit mnohem pestřejší a konkurenceschopnější produktovou řadu. A není se čemu divit, s tolika mobilními zařízeními na trhu není v současné době jednoduché prorazit. Malata to však vzala z jiného konce a než-li se pouštět do cenové války, tak jako první na světě uvede telefon s displejem, který současně slouží jako reproduktor, a to vše pod označením Malata X6.

V zásadě jde o průkopnický čin v této branži. Malata používá technologii, která se již nějaký ten pátek objevuje například v segmentu hi-fi a high-end elektroniky a ještě dříve třeba v rozhlasech a tlampačích. Technologie využívá piezoelektrického jevu (více zde). Destička z piezomateriálu je mechanicky spojena s vhodnou membránou, v tomto případě se samotným displejem, což umožní rozvibrovat displej a tím se pomocí akustického tlaku uvolní zvuk. Díky tomuto technickému řešení není již třeba žádných otvorů pro sluchátko. Při telefonním hovoru tedy můžete telefon přiložit jakoukoli stranou (tedy displejem k tváři) a uslyšíte zvuk vysoké kvality, tzn. že nemusíte řešit například jestli je telefon u vašeho ucha vzhůru nohama. Vždy budete slyšet (jen si nejsem jist, jestli s tímto počítá výrobce i při umístění mikrofonů – pozn. redaktora).

malata X6_3   malata X6_5

Vzhledem k tomu, že nad obrazovkou a ani jinde nenajdete otvory pro sluchátko, tak do přístroje nemůže jen tak jednoduše vniknout voda nebo prach. Malata X6 je tedy uzpůsoben proti vniknutí vody a prachu, což můžete shlédnout na tomto videu (samozřejmě v čínštině a se sličnou slečnou). Nemusíte se tedy obávat z polití telefonu vodou, čajem, kávou či vínem. Malata X6 i svým designem snižuje pravděpodobnost vniknutí jakékoli kapaliny nebo prachu dovnitř přístroje.

Telefon bude používat Android 4.4 a bude disponovat 5 palcovým IPS displejem o rozlišení 854×480. Na pravé straně najdeme ovládání hlasitosti a tlačítko zámku. Na vrchní hraně najdeme 3,5 mm jack pro sluchátka a na spodní hraně vstup microUSB s mikrofonem. Telefon by se měl zařadit do tzv. low-entry třídy.

malata X6_1    malata X6_4

Zdá se, že Malatě se podařilo vytvořit konstrukčně a vzhledově jedinečné zařízení. Telefon by se mohl ještě objevit na trhu před vánoci. Cenu ale zatím neznáme.

Níže uvedené specifikace jen potvrzují, že se jedná opravdu o low-entry třídu:

  • 4-jádrový procesor taktován na 1,3 GHz
  • 512 MB operační paměti RAM
  • 4GB vnitřního úložiště
  • podpora 3G WCDMA

 

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.