Tablet Xiaomi MiPad měl být odpovědí na Apple iPad mini a čínská společnost si od něho slibovala velké věci. Realita však dopadla poněkud odlišně a MiPad se kvůli nastavené vysoké ceně a hrstce problémů zejména v odladěnosti softwaru (naše recenze pro připomenutí ZDE) prodával poměrně slabě, poslední odhady hovoří o zhruba 550.000 prodaných  kusů.

Přes to se však jedná o skvělý kus hardwaru s trhačem asfaltu čipem nVidia Tegra K1 pod kapotou a stále se jedná o jeden z nejvýkonnějších tabletů na trhu napříč spektrem značek. Proto je velmi potěšující, že Xiaomi reaguje a od včerejšího dne je cena základního 16 GB modelu sražena na velmi dobrých 1299 juanů (tedy asi 212$), což je nezanedbatelný pokles o 200 juanů. Uvidíme jak na to zareagují mezinárodní přeprodejci, ale za tuto cenu by se jednalo o horkého kandidáta na vánoční koupi, zejména grafický a herní potenciál tabletu je ohromný.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.