Snad už teď, na sklonku roku, můžeme říct, že rok 2014 byl pro společnost Xiaomi navýsost úspěšný a že se jim dařilo na co sáhli. Nejen že se jim podařilo prodat víc než 60 milionů telefonů, ale zabodovali i se svým App-store, kde dosáhli 10 miliard stažení, o úspěchu při „Singles day“ ani nemluvě.

Je to opravdu čínský borec v těžké váze a hledí i za hranice své země. Připravované expanze na mimo čínské trhy budou mít sice pomalejší tempo, než se původně předpokládalo, ale cíl, který si společnost vytyčila zřejmě dosažen bude. Dost možná tomu napomůže i fakt, se kterým nedávno přišli čínští analytici, a tím by mělo být prolomení magické hranice 1999 jüanů (325 dolarů) u připravované novinky Mi5.

Tuto úvahu podporuje i fakt, že velký konkurent společnosti Xiaomi, Meizu, nedávno představilo svůj MX4. Ano, Meizu není přehlédnutelným hráčem na čínském trhu. Boduje nejen kvalitou přístrojů, ale snaží se i ceny tlačit směrem dolů, což by mohlo být jistou hrozbou pro Xiaomi.

xiaomi-mi5-analisis

Odpovědí na snahu společnosti Meizu může být, podle anylytiků, právě stlačení ceny u nového modelu Xiaomi. Prototyp Mi5 je již údajně připraven a bude dle spekulací osazen čtyř jádrovým procesorem Snapdragon 810 a grafikou Adreno 430. Displej by měl být 5,7 palcový s Quad HD rozlišením. Dokonce se spekuluje i o snímači otisků prstů. A ta úplně nejvíc nejlepší zpráva říká, že cena by se měla pohybovat u 1999 jüanů. Lze tomu uvěřit? To je těžká otázka i pro analytiky. Protože pokud budou potvrzeny specifikace, tak cena by se rozhodně měla pohybovat v poněkud vyšších úrovních. Ostatně současná vlajková loď Xiaomi, Mi4, stojí právě oněch zmiňovaných 1999 jüanů (325 dolarů). Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak tohle všechno dopadne.

[Zdroj] [Via]