Projekt Android One snad už není třeba nějak obšírněji popisovat. Jde v podstatě o to, že telefony s Android One budou mít přibližně stejné specifikace a podporu pravidelných aktualizací. Celý tento projekt by měl cílit především na rozvojové země a podpořit tak trh levnými a snadno dostupnými přístroji.

Zatím se Android One telefony prodávají jen v Indii. Jsou tři, konkrétně Micromax Canvas A1, Spice Dream Uno a Karbonn Sparkle V. Právě posledně zmiňovaný telefon se začal včera prodávat ve Velké Británii prostřednictvím Amazon UK za cenu 129,99 liber. Zítra, tedy  na tzv. Balck Friday jeho cena poklesne dokonce na 99,99 liber.

Co tedy dostanete za 129, případně 99 liber?

Displej má úhlopříčku 4,5 palce a rozlišení 480 x 854 pixelů. Procesorem je čtyř jádrový MT6582 s taktem 1,3 GHz, 1 GB RAM a 4 GB ROM. Tu je možno rozšířit pomocí SD karty až na 32 GB. Zadní fotoaparát je 5 MPix a přední 2 MPix. Baterie má kapacitu 1700 mAh. Specifikace nevypadají nijak zvlášť oslnivě, ale nespornou výhodou Karbonn Sparkle V je jistě to, že bude po dobu dvou let pravidelně aktualizován na novější verze Androidu. Momentálně funguje na Android 4.4, ale ve velmi dohledné době by měl dostat aktualizaci na Android 5.0.

Údajně se plánuje i zahájení prodeje ve Francii a Itálii. A kdo ví, možná se dočkáme  Karbonn Sparkle V i u nás.

[Zdroj] [Zdroj]