Tablety značky Ramos nejsou pro naše čtenáře ničím neznámým a nejnovější přírůstek, tedy  největší z řady „S“ (poprvé jsme o ní psali ZDE) je opět něčím výjimečným. Asi se shodneme, že pokud čínské výrobky v něčem pokulhávají, tak je to unifikace designu a podobnost produktů i různých značek. No Ramos i10s dělá vše proto, aby se k tomuto trendu nepřipojil a díky neobvyklému designu vystupuje z řady. Tablet byl poprvé představen spolu s menšími bratříčky i7s a i9s už v září, ale díky zpoždění ve výrobě se na trh dostává reálně až nyní.

Ramos i10s zaujme na první pohled zejména nevšedním provedením zadního panelu s imitací koženého povrchu, který přispívá zejména k pohodlnému držení a zabraňuje častému problému s viditelnými otisky prstů na těle tabletu. Ani přední strana ostudu určitě neudělá, kombinace broušeného kovu s temperovaným krycím sklem a zaoblenými hranami vypadá vskutku reprezentativně a troufnu si říct luxusně.

06_6_result

 

Hardwarově je na tom Ramos i10s také velmi slušně, poslední dobou velmi oblíbené čtyřjádro Intel Atom Z3735F má výkonu dostatek a sekundují mu 2 GB DDR3L RAM a 32 GB eMMC úložiště. Displej je typu IPS s úhlopříčkou 10.1″, FullHD rozlišením 1920 x 1200 pixelů a bohatá výbava zahrnuje microSD slot, microHDMI, dualband Wi-Fi, BT 4.0, OTG, slot na SIM kartu a podporu 3G, GPS+Glonass , 5 Mpix / 2 Mpix kamerky a stereo reproduktory. Ramos se ani nežene za pofidérní přehnanou štíhlostí a díky tloušťce 9.6 mm a hmotnosti 600g si může dovolit poskytnout nadstandardní baterii s kapacitou 9500 mAH/4.35V. Tablet má v sobě Android v iteraci 4.4.4 a do budoucna přislíben i firmware na Windows 8.1.

20141111173807067_result

 

Krasavec by měl být k dostání od 25.listopadu a cena byla stanovena na slušných  1399 juanů (asi 228$) a jsem si jist, že zaujme nejednoho potenciálního kupce.

[Zdroj][Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.