Před několika dny jsme vás informovali o možném termínu představení další modifikace telefonu Honor 6X. Termín jsme bohužel neměli z oficiálních zdrojů, ale nyní však máme potvrzený termín 24.listopadu/novembra. Díky uniklým obrázkům a logu na samotné pozvánce, však můžeme spekulovat o dalším překvapení v podobě uvedení nového produktu, čímž jsou první inteligentní brýle od Huawei.

Po počátečním nadšení a úspěchu Google Glass současný zájem fanoušků o tento typ produktu trochu opadá, možná i díky nadsazené ceně a dostupnosti. Je tedy trochu diskutabilní přijít s něčím podobným jako to plánuje Huawei, ale možná právě díky opadu zájmu o Google Glass může vrhnout  na trh něco co může svými funkcemi a hlavně cenou potenciální zákazníky zaujmout.

Huawei stejně jako při zavádění jejich Talkband B1 (více zde), což je jeden z jejich nejoblíbenějších chytrých doplňků na trhu, může představit další alternativu ke Google Glass a tím zvýšit své portfolio tzv. chytrých produktů.

Inteligentní brýle Honor

V danou chvíli máme jen hypotetické údaje o konfiguraci. Pokud mluvíme o displeji a fotoaparátu, které budou na inteligentních brýlích Huawei Honor, mluví se o rozlišení 640 x 480 pixelů a senzoru s 5 Mpix. Operační systém by měl být Android 4.4 KitKat (pravděpodobně vylepšený o nástavbu výrobce EMUI). Brýle by mohly být osazeny senzory s funkcí rozpoznávání tzv. Air-gest, což zní lépe než dotykové ovládání u Google Glass.

Jako ve většině případů, jsou to jen zvěsti, které se objevily v několika posledních hodinách a pravdu se dozvíme asi jen 24.listopadu na konferenci pořádanou Huawei. Jsme tedy velmi zvědavi s čím opravdu přijdou.

PS: Je možné, že do budoucna bychom mohli daný produkt potkávat i na evropském a mezinárodním trhu díky logu Honor, kterým se společnost prezentuje právě na těchto trzích.

[zdroj][zdroj]