Teclast je v poslední době velmi aktivní a nové modely sype z rukávu s kadencí kulometu, ale připravovaný Teclast T98 4G přece jen vybočuje z řady protože se bude jednat o první tablet výrobce s podporou LTE. Bohužel jak je již tradičním nešvarem pro naše české poměry tak podpora LTE frekvencí bude bez naší nejpoužívanější 800 MHz, ale s tím se už musí u většiny čínských čipsetů počítat.

Teclast T98 4G dostane do vínku osmijádrový MTK8752T s jádry Cortex A53 taktovaný na 2 GHz (první tablet na stejném základu byl Cube T7, psali jsme ZDE), grafikou bude Mali T-760 a výkon podpoří 2 GB LPDDR3 a 32 GB eMMC úložiště. Bude se jednat o tablet většího formátu, konkrétně  9.7″ IGZO displej s Retina rozlišením 2048 x 1536 pixelů, konstrukce bude z lehké hliníkové slitiny a tloušťka 7.4 mm. Výbava bude bohatá, kromě obligátního microSD slotu, Bluetooth 4.0, Miracast, OTG a duální Wi-Fi najdeme uvnitř i stereo reproduktory, GPS + Glonass, podporu 3G+4G vybraných frekvencí, 13 Mpix zadní fotoaparát, hromadu senzorů včetně gyroskopu a gravity a podporu ovládání gesty. Systémem bude osvědčený Android 4.4, na Lollipop v Teclastu evidentně nespěchají.

290081

Tablet se měl z produkčních vod vynořit někdy během prosince a asi se dá počítat, že se to inženýři budou snažit dát dokupy ještě před vypuknutím vánočního šílenství. Cena v čínském předprodeji je 1499 juanů (tedy asi 244$) a vzhledem k výše zmíněné výbavě se dá pokládat za velmi rozumnou.

[Zdroj]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.