Společnost Lenovo na svých facebookových stránkách oznámila, že již plní sklady a připravuje prodej smarphonu Lenovo Vibe X2 v ČR. Přístroj zaujme především svým designem a parametry, jenž jej řadí do high-end kategorie.

Přístroj je vyroben ze tří vrstev a zadní kryt je zhotoven z kovu.

vibe-x2

Dominantou zařízení je 5-ti palcový displej s rozlišením 1920 x 1080, jemnost se tak vyšplhala na 441 ppi. Srdcem telefonu je osmi jádrový procesor MT6595, bijící na frekvenci 2.0 GHz. Asistují mu grafický čip PowerVR G6200 a 2 GB paměti RAM. Nemusíme se tedy obávat, že Lenovu dojde dech. Vnitřní paměť o kapacitě 32 GB nelze bohužel rozšířit. Chybí zde slot na micro SD kartu. Zadní fotoaparát, jehož výrobcem je firma Sony, nabídne rozlišení 13 MPx a přední fotoaparát nabídne rozlišení 5 MPx. Baterie má kapacitu 2300 mAh.

Nechybí ani podpora LTE. Konkrétněji pásma 1, 3, 7 a 20.

Za zmínku stojí určitě i příslušenství, které Lenovo nabízí. Prvním je Vibe XTension, což je zadní kryt s baterií, pomocí které se zvýší výdrž až o 75 %. Druhým je také zadní kryt, ovšem s kvalitním reproduktorem od firmy JBL, který lze použít i jako stojánek.

114220-lenovo-06-bigCena se bude pohybovat kolem 12 000 Kč.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.