Společnosti Huawei a MegaFon se dohodly na spolupráci v rozvoji technologie 5G sítí. První zkušební testy by měly proběhnout v Rusku, v rámci Mistrovství světa ve fotbale v roce 2018.

První část tohoto smělého projektu by měla být dokončena v roce 2017, další pak v následujícím roce. Testování odstartuje v předvečer zahájení Mistrovství. Do testovací oblasti je zařazeno 11 ruských měst.

MegaFon, jako největší ruský mobilní operátor, bude zajišťovat rozvoj a standardizaci komunikačních sítí a jejich technických parametrů s ohledem na frekvenční rozsah. Huawei naopak zajistí vybavení pro ruského provozovatele sítí. Hodlá připravit ty nejmodernější mobilní technologie jako jsou SCMA, Full-duplex, cloudy základových stanic a 5G terminály v testovacích zónách.

Po podpisu dohody o partnerství se oba zástupci společností shodli na tom, že komunikační hranice je nutno prolomit co nejdříve. Díky této spolupráci  přestanou být 5G sítě utopií a můžou se stát realitou nejen pro ruské občany, ale i pro miliony fotbalových fanoušků na celém světě, a to dva roky před plánovaným termínem v roce 2020 na Olympijských hrách v japonském Tokiu.

[Zdroj] [Zdroj]