Ohodnoťte článek

Včera byla v Číně zahájena velká konference, jejímž hlavním tématem je rozvoj internetu a jeho budoucí trendy v kontextu globalizace. Diskutovat zde budou stovky ekonomů a internetových profesionálů z více než sto zemí.

Na fóru vystoupil také Lei Jun, generální ředitel společnosti Xiaomi, který shrnul dosavadní úspěchy Xiaomi a předestřel svou vizi o dalším fungování společnosti.

K nedávným úspěchům Xiaomi bezesporu patří prodej zařízení během „Singels Day“, kdy během 24 hodin utržili 1,56 miliardy jüanů (254 miliony dolarů). Za úspěch lze považovat i to, že společnost má v současné době více než 70 milionů aktivních uživatelů, a k tomu Lei Jun neskromně dodal, že očekává během příštího roku nárůst až na 200 milionů aktivních uživatelů.

Ač to zní jako utopie, je to poměrně pravděpodobné, protože Xiaomi dravě expanduje na zahraniční trhy, mezi ně patří Hongkong, Tchaj-wan, Singapur, Malajsie, Indie a Indonésie. V příštím roce se chystají na dobytí ruského trhu.

V závěru jeho projevu zřejmě musela všem posluchačům spadnout čelist až na zem, protože vize společnosti je zřejmá a jasná. Pokud vše půjde stejným tempem jako doposud, bude se jim dařit rozšiřovat portfolio zařízení, expandovat na další trhy a rozvíjet služby a mobilní platformy, stanou se do pěti až deseti let světovou jedničkou na trhu a přeskočí tak dosavadní lídry Apple a Samsung.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.