Předevčírem se světem prohnala informace o resuscitaci značky Nokia, kterou velmi nedávno pohřbil softwarový gigant Microsoft v oblasti telefonů. Proto pravděpodobně míří na zelenější pastviny se svým připravovaným tabletem Nokia N1 a ptáte se co má Nokia společného s čínským trhem ? Inu ono je v podstatě diskutabilní do jaké míry se jedná o opravdovou Nokii, protože hardware jde na účet Foxconnu, který už dlouho pokukoval po možnosti vstoupit na tento trh. Ačkoliv se PR specialisté Nokie zaklínají, že se jedná o „pravou“ tvář finské značky, tak většina analytiků je hodně na pochybách a já se k nim milerád připojím.

Samotný oznámený Nokia N1 tablet vypadá rozhodně velmi zajímavě, ačkoliv se jedná o další z řady iPad Mini klonů a jak můžete posoudit z obrázků kolem tak designově je v podstatě opravdu identické. Po hardwarové stránce přinese tablet nekompromisní výkon díky čtyřjádru Intel Atom Z3580 taktovanému na 2.3 GHz, grafice PowerVR G6430, 2 GB RAM a 32 GB eMMC úložiště. Jak již byl řečeno jde o iPad mini klon takže displej samozřejmě musí být 7.85″ s poměrem stran 4:3 a Retina rozlišením 2048 x 1536 pixelů krytý třetí generací Gorilla Glass. Dále máme k dispozici 8 Mpix / 5 Mpix kamerky, Bluetooth 4.0, 5300 mAh baterii a oboustranný micro-USB konektor nového Typu-C. Bohužel se jaksi zapomnělo na microSD slot, což je faul, který pro tablet s Androidem může být zničující. Apropo tablet bude vydán přímo s Androidem 5.0 Lollipop a typickým N-launcherem jako nástavbou UI známou z jiných produktů. Konstrukce pak bude hliníkové unibody s tloušťkou 6.9 mm a váhou 318 g. Oznámená cena 249$ je velmi agresivně nastavená proti iPadu Mini a přispívá k lákavosti produktu.

nexus2cee_nokia_n1_05C-668x415

Zatím vše vypadá růžově a člověk by už pomalu otvíral peněženku, že ? Je tu však jedno velké, vskutku gigantické ALE… Datum vydání bylo stanoveno na 19.února 2015, což je přesně TŘI měsíce od dnešního dne… Při rychlosti jakou se ubírá technologický vývoj v tabletech a nešťastném načasování vydání přesně po vánočním nákupním šílenství mám dost obavy o konkurenceschopnost Nokie N1, jakkoli se jedná o sympatický produkt .

[Zdroj][Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.