Dnes je především velký den pro Meizu MX4 Pro, což nenechává v klidu konkurenční společnosti spolu i se ZTE a její vlajkovou lodí – Nubia Z7. Tento telefon je jeden z nejočekávanějších smartphonů v tomto roce a načasování prodeje si nemohli vybrat lépe, ačkoli je zde několik háčků.

Prvním je právě uvedení na trh. Jak určitě víte, tak Z7  je již v několika mutacích na trhu. Verze Mini zde byla dokonce recenzována a její větší sestra MAX se již nějaký ten pátek také prodává. Tak proč taková časová prodleva, to je záhadou nejen pro mne. Že by se opravdu čekalo na konkurenci? Mimochodem Nubia Z7 byla již avizována v minulém roce.

nubia

 

Druhým háčkem je, že zatím nejde o plnohodnotný prodej, ale pouze o pre-order. Ten začal dnes na oficiálních čínských stránkách vytvořených pro tento účel s pomocí  e-commerce platformy JingDong.com. Samotný prodej a dostupnost  je naplánována na  28. listopadu/novembra. Pre-order je otevřen od 19. do 27. listopadu/novembra, a to do 20 hodin čínského času.

Zdá se tedy, že Nubia Z7  s 5,5 palcovým 2K Quad-HD displayem je konečně připravena vstoupit do předvánočního prodeje. Uvidíme, jak to bude s dostupností pro mezinárodní trh.

preorderII

 

No a posledním háčkem je samotná cena přístroje. Jestli tento krok měl znamenat  ještě větší rozčeření konkurenčních vod, tak cena s tím moc nekoresponduje. 3456 juanů (asi 451 Euro) je i na 32 GB verzi možná až moc vysoká cena v porovnání s dnešní horkou novinkou od Meizu MX4 Pro. Zde byla cena stanovena na skvělých 2499 juanů. Jen podotýkám, že se jedná o ceny pro čínský trh. Mezinárodní ceny, dle zvyků čínských producentů, budou určitě  o něco vyšší.

Zde ještě zopakování nedůležitějších specifikací Nubia Z7:

  •   displej  5,5 palců v rozlišení 2K Quad-HD 2560 x 1440 pixelů
  •   quad-core Qualcomm Snapdragon 801 taktován na 2,5 GHz
  •   3GB RAM
  •   32 GB interní paměti
  •   zadní fotoaparát 13 megapixelů s OIS a duálním LED bleskem
  •   přední fotoaparát 5 megapixelů
  •   3000 mAh baterie
  •   4G LTE připojení (dual-4G)
[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.