Začátkem tohoto měsíce společnost Xiaomi  představila již trochu očekávanou novou generaci Xiaomi Wi-Fi Portable, sloužící k připojení na internet. Jedná se o velmi malé a především povedené zařízení.

První věc, která je okem patrná, je poměrně zdařile přepracovaný design. Xiaomi Wi-Fi Portable se řadí svou velikostí k tzv. nano USB adaptérům, které fungují nejen jako bezdrátový přijímač, ale i vysílač signálu. Co to v praxi znamená? Na jednu stranu můžete Xiaomi Wifi Portable využívat jako zařízení pro připojení k wifi sítím (např. u stolního počítače bez Wi-Fi karty) a na druhou stranu, pokud bude třeba, tak si jednoduše můžete z vašeho laptopu nebo stolního PC vytvořit virtuální router a tím i vlastní ad-hoc síť někde, kde není Wi-fi dostupná. A máte-li jinou možnost připojení do sítě (např. skrze kabel, mobil apod.) k němu si poté připojit mobil, tablet nebo jiné zařízení. Toto chytré „udělátko“ má vlastní software s jednoduchým a intuitivním provedením celou instalací.

MI_WiFi_USB_1

Avšak tímto to celé nekončí! Nebylo by to Xiaomi, aby nám zde nedalo nějaký bonus navíc. Xiaomi Portable USB přidává ještě možnost využití jako USB flash disk s 8GB úložného prostoru. Možná namítnete, že v dnešní době to není zrovna moc, ale Xiaomi Wifi Portable má pro vás ještě jedno velké, a tím myslím opravdu velké překvapení. K tomuto USB Wi-Fi klíči dostanete další úložný prostor v podobě cloudového úložiště, které dosahuje skvělých 1 TB prostoru (čtete správně, opravdu Tera).

MI_WiFi_USB_0

Prodej v Číně již začal prostřednictvím oficiálních Xiaomi stránek. Zatím je v nabídce pouze černá barva, ale do budoucna je počítáno s více barevnými variantami (viz výše uvedený obrázek). Cena byla stanovena na 49,9 jüanů, což dělá v přepočtu asi 6,5 Euro (tedy necelých 200,- Kč). Zajímalo by mne, kde seženete za takový peníz takovou možnost úložného prostoru bez časového omezení. Tohle je jeden z mých malých favoritů na dáreček pod stromek. Doufejme jen, že se Xiaomi Wifi Portable objeví i v jiných obchodech, které zasílají do EU a také nevelkému navýšení ceny pro nečínské zákazníky.

 

[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.