Několik dní po velkém šílenství na čínský Singles Day si na nás v Cube nachystali další pecku a podle obrázků se jedná minimálně o designově velmi povedený kousek Talk98. Má se jednat o nástupce populárního a dobře prodávaného Talk 9X, tedy 9.7″ tablet s podporou 3G a GPS a Cube do něj evidentně vkládá velké naděje.

Jak už bylo zmíněno bude se jednat o tablet s 9.7″ palcovou úhlopříčkou, Retina displejem  s rozlišením 2048 x 1536 pixelů a založený na čipsetu MTK8135 disponujícím big.LITTLE architekturou a čtveřicí jader – dvě Cortex A15 s taktem 1.7 GHz a dvě úsporné Cortex A7 s taktem 1.2 GHz. Cube se dále chlubí výkonnou grafikou Power VR6, kombinací 13 Mpix / 5 Mpix fotoaparátů, Bluetooth 4.0, FM rádiem a podporou 3G a GPS. Velmi zajímavě vypadá design se zvláštním vykrojením šasi ve spodní části a v něm umístěné tlačítko, které by skoro signalizovalo použití čtečky prstů…

cubetalk98weibo04

Předběžná cena byla stanovena na 1299 juanů (tedy asi 211$) a o datu dostupnosti se pro jistotu ještě neví vůbec nic. Sám jsem zvědav na výkon MT8135 v kombinaci s Retina displejem, protože podle specifikací Mediateku by měl podporovat pouze maximálně FullHD rozlišení. Ale pokud se to Cube podaří optimalizovat a vyladit, tak bychom měli s Talk98 další velmi dobrou alternativu pro 3G tablet s rozumnou cenovkou a neotřelým designem, držme palce.

cubetalk98weibo03

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.