Mobilní hraní je všeobecně na vzestupu a samozřejmě není jen záležitostí dětí, sám bych o tom mohl ve svém pokročilém věku sáhodlouze vyprávět 🙂 Není tedy překvapením, že Čína reaguje a připravila si vlastní odpověď na modely typu nVidia Shield, které vám k tabletu přibalí ještě speciální Bluetooth gamepad a máte tak jistotu naprosté kompatibility. Brutálního výkonu tabletu od Nvidie sice Ramos i9s Game edition nedosahuje, ale stejně se jedná o pozoruhodné zařízení.

O původním modelu Ramos i9s jsme psali poprvé na začátku října (článek k nahlédnutí ZDE) a od té doby tablet nabyl značné a zcela zasloužené popularity. Kvalitní konstrukce s kombinací kovového rámu a tvrzených skel prostě táhne a i zbytek specifikací Ramos vypiplal, zejména použití 8000 mAh/4.35V BYD baterie staví i9s nad konkurenci v daném segmentu. Výkonu je samozřejmě také dostatek, Intel Atom Z3735F, 2 GB DDR3L RAM a 32 GB rychlého eMMC úložiště už se o to postarají a na fullHD displej z produkce Samsungu s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a úhlopříčkou 8.9″ je radost se dívat. V průběhu minulých týdnů se objevila i verze s Windows 8.1, která doplnila původní nabídku s předinstalovaným Androidem 4.4.2 a zákazník má tedy možnost volby. Cena se v Číně ustálila na slušných 1199 juanech (asi 196$) a jedná se tak o jednu z nejlepších možností ke koupi v kategorii 8.9″ tabletů.

f1c5fa161e86a5c-461x600

Ramos i9s Game edition zachovává specifikace originálního modelu do posledního detailu, ale soustředí se na přidanou hodnotu v podobě Bluetooth gamepadu vlastní provenience a stojánku pro tablet. Oko potěší i změna barvy rámečku kolem displeje, Game edition dostala slušivý vínový kabátek a jak můžete vidět z obrázků pohozených okolo tak se jedná o velmi vydařený vzhled. Protože je tablet určen jako herní, tak se dodává už s předinstalovanou osmičkou 3D her (například Asphalt 8 a jiné) a také aplikací Nibiru pro korektní nastavení ovládacích prvků v podporovaných hrách. Jako systém je použit Android 4.4.2 a podle prvních recenzí a testů se jedná o velmi svižné zařízení přinášející dobrý herní zážitek za rozumný peníz. Cena Game edition se sice  zvýšila v Číně na 1499 juanů (asi 245$), ale stále jde o zajímavou volbu zejména pro hráče co hledají něco speciálního.

cf46183301936b8

[Zdroj]