Od vydání nejnovějšího updatu Androidu, tedy verze 5.0 Lollipop, uběhlo jen pár dní a výrobci už se pomalu dostávají do varu s přípravou a adaptací na tento update pro svoje zařízení. Jako první samozřejmě dostaly „Lízátko“ referenční přístroje řady Nexus, následovalo pak oznámení brzkého vydání pro herní tablet nVidia Shield, LG G3, OnePlusOne a několik dalších. Rockchip samozřejmě nemůže zůstat stranou a dnes se objevily první obrázky potvrzující přípravu Androidu 5.0 pro nejmodernější čipset RK3288.

Čínští betatesteři dostali první kusy na otestování už během minulých dní a první zprávy zpětné vazby hovoří o problémech se stabilitou internetového připojení, výdrží baterii a dalších. Takže přehnaný optimismus a očekávání jsou ještě zbytečná, nicméně je velmi potěšující, že početná zařízení s RK3288 (například výborný iFive Mini 4, který jsme recenzovali ZDE) se mohou těšit v dohledné době na zbrusu nový Android 5.0. Dokazuje to vzestupnou tendenci čínských výrobců o zkvalitnění softwarové podpory, která byla v minulosti často oprávněně označována za Achillovu patu a my jsme jen rádi.


RK3288-3

[Zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.