První vlaštovka od Xiaomi po odkoupení společnosti Leadcore a akvizici jejich patentů (jak jsme informovali ZDE) je na spadnutí, před pár hodinami byla oznámena příprava mobilního zařízení pro potřeby China Mobile. Mělo by se jednat o telefon postavený na čipu Leadcore LC1860 a cena by měla být i vzhledem k přítomnosti 4G technologií zcela absurdních 399 juanů, tedy asi 65 dolarů. To zní dost neskutečně, že ?

Otázkou je, jaké specifikace Xiaomi telefonu nadělí, protože maximální možnosti čipu Leadcore LC1860 jsou značné a při dané ceně si dovolím říct, že nereálné. Tento čip má šestici Cortex-A7 jader taktovaných až na 2 GHz, obsahuje grafiku Mali-T628MP2, podporuje použití dvoukanálových LPDDR3 pamětí, až 2K rozlišení a až 20 Mpix fotoaparátu. Ze zběžného pohledu je tedy jasné, že za 65 dolarů se plné využití potenciálu čipu rozhodně konat nebude 🙂

20141110_163911_512

Leadcore LC1860 podporuje i většinu mobilních technologií včetně podpory FDD-LTE a TD-LTE, ale protože chystaný telefon bude určen pouze pro čínský trh, tak s největší pravděpodobností bude použito levnější řešení pouze s podporou TD-LTE a TD-SCDMA. Ačkoliv se tedy jedná pro nás v podstatě o nepoužitelný telefon, tak stejně jde o velice zajímavé oznámení a varování konkurenci, že Xiaomi to myslí s výrobou konkurenceschopného vlastního hardwaru vážně.

Zdroj

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.