Očekávaný iFive Air se konečně oficiálně rozletěl do světa a na stránkách výrobce se konečně můžeme pokochat plnými hardwarovými specifikacemi a další náloží obrázků. S dostupností je to zatím slabší, ale už i tam jsou první vlaštovky a povedlo se mi tablet najít k dispozici s nalepenou mezinárodní cenovkou 206$,což vůbec není špatné.

Hardwarově je velmi podobný menšímu bratříčkovi iFive Mini 4 (který jsme recenzovali ZDE), ale najdeme několik příjemných změn. Tou nejzásadnější je použití  2 GB DDR3 RAM oproti DDR2 u Mini 4 a je potěšitelné, že se iFive chytili za nos a naslouchali lamentacím fanoušků.  Jádrem je podle předpokladů čtyřjádrový Rockchip 3288 taktovaný na 1.8 GHz spárovaný s grafikou Mali-T764, velikost eMMC úložiště 16/32 GB plus obvyklá výbava v podobě microSD slotu, Bluetooth 4.0, dual band Wi-Fi, 8 Mpix /2 Mpix kamerek, OTG a jiných skopičin. Displej je použit s úhlopříčkou 9.7″ a Retina rozlišením 2048 x 1536 pixelů a je zasazen do hliníkového jednolitého těla s tloušťkou pouhých 7.5 mm a váhou 500 g. Typicky „dlaždicovitá“ nástavba iFive launcheru je pak naroubována na předinstalovaný Android 4.4 a výrobce slibuje až 10 hodin výdrže díky 8200 mAh/4.35V baterii.

fnf-ifive-air-rk3288-retina-97-inch-ips-quad-core-2gb-ram-android-44-kitkat-ipad-air-style (3)_result

Jak můžete vidět z obrázků, tak se jedná o designově velmi čistý a hezky vypadající tablet, který má dostatek výkonu na v podstatě cokoliv a může být levnější variantou třeba pro někoho, kdo chce vlastnit tablet co má ten „Air“ prostě v názvu 🙂

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.