Zpráva CNBC (Consumer News and Business Channel) naznačuje, že společnosti Xiaomi by se mohlo podařit získat 1,5 miliardy dolarů. V současné době probíhají jednání s ruským investičním fondem DST Global. Pokud dojde k dohodě mezi Xiaomi a DST, byla by to největší soukromá investice od roku 2011, kdy Facebook získal 2 miliardy dolarů od IPO.

V případě, že by ruský investor vložil své finance do Xiaomi, navýšila by společnost svůj tržní kapitál na 40 miliard dolarů. Tím by v součtu překonala společnosti Sony (21,6 miliardy dolarů) a Lenovo (13,8 miliardy dolarů). V roce 2013 byl tržní kapitál Xiaomi odhadován na 10 miliard dolarů, což sama společnost považovala za velký úspěch.

Podle některých finančních analytiků má Xiaomi velké ambice překonat Apple, současnou jedničku na trhu. Tyto vize společnosti jsou prý však přemrštěné, protože na rozdíl od Apple nemá Xiaomi kontrolu nad aplikacemi a službami, protože její zařízení běží na Androidu. Na druhé straně se spekuluje o tom, že Xiaomi pracuje na svém vlastním ekosystému, který by měl Android nahradit.

O tom, jak probíhají jednání o investici zatím jak Xiaomi, tak i DST mlčí. Avšak lze usuzovat, že by výrobce i investor mohli dospět ke shodě, možná právě proto, že Xiaomi na příští rok připravuje expanzi na ruské trhy.

[Zdroj] [Via]

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.