Před pár dny proběhla čínskými technologickými blogy zasvěcená spekulace o plánovaném vstupu Xiaomi do oblasti vývoje vlastních procesorů a čipsetů. Následovalo bleskurychlé dementi ze strany Xiaomi  a na zhruba týden vše utichlo. Ve večerních hodinách 6.listopadu se však veškeré spekulace v plné míře potvrdily a na svět se tak dostala oficiální zpráva o podepsání kontraktu o transferu technologií a spolupráci mezi Leadcore Technology Co., Ltd. a Beijing pineal Electronics Co., Ltd. v hodnotě 103 miliónu junaů. Ptáte se jak tento kontrakt souvisí se Xiaomi ?

Nově vytvořená společnost  Beijing pineal Electronics Co., Ltd. je zastupována panem Ling Zhu, který má v Xiaomi na starost technologický výzkum a vývoj a mezi dalšími figurami v nové společnosti najdeme i další kolegy z tohoto oddělení. Je tedy jasné, že se Xiaomi vrhá do nejistých vod samotného technologického vývoje CPU, od Leadcore získali patenty a technologie pro LTE 4G čipset a nic jim tedy nebrání v jeho vývoji a případné produkci. Je otázkou jak se jim bude dařit, protože konkurence Qualcommu a Mediateku v této oblasti je obrovská a do výzkumu v posledních letech investovali stamilióny dolarů. Na druhou stranu za minulý rok Xiaomi vykázali masivní čistý zisk ve výši 566 miliónů dolarů a na příští rok očekávají 75 procentní nárůst, takže potenciál k investicím je velký. Čínští analytici jsou k tomuto kroku skeptičtí, ale ruku na srdce, kdo před čtyřmi lety očekával vzestup nového dominantního hráče na trhu jako se to povedlo právě Xiaomi…

Zdroj Via

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.