O společnosti Livefan jsme pokud se nemýlím nikdy nepsali, takže se jedná o premiéru tohoto čínského výrobce specializovaného na tablety a hybridní zařízení vyšší třídy s Windows. Jeho výrobky patří mezi ty dražší z čínské provenience, takže v tomto případě nečekejte něco, co vám vyrazí dech cenou 🙂 Na včerejší tiskové konferenci byly představeny dva nové modely tabletů s velmi rozdílným hardwarem, zaměřením a pochopitelně i nalepenou cenovkou. Oba modely budou mít k dispozici magnetickou dokovací klávesnici, přibližující je ještě více notebookovému segmentu.

Levnější a více tabletově zaměřený model F3S-ONE přináší mírně výkonnější verzi starého známého CPU Intel Atom Z3736F taktovanou na 2.1 GHz, 2 GB RAM, 64 GB eMMC úložiště a velmi příjemné bonusy jako je přítomnost standardního USB konektoru v normální velikosti a stejně tak HDMI-out. Podpora až 128 GB microSD karet je také nadprůměrná a nezarmoutí, systémem jsou samozřejmě plně licencovaná Windows 8.1. Displej bude FullHD 10.1″ s rozlišením 1920 x 1200 pixelů a váha tabletu by se měla pohybovat kolem 540 g. Jako malou perličku musím zmínit očividnou chybu v prezentovaných materiálech, kde je uvedena tloušťka 4.9 mm, což je i vzhledem k portům normální velikosti naprostý nesmysl. Předběžně zveřejněná cena 1999 juanů (327$) není vzhledem ke specifikacím špatná a pokud přehnaně nenaroste pro mezinárodní zákazníky tak půjde o velmi konkurenceschopný produkt.

2_107

Výrazně dražší a vybavenější model F3 Pro se chlubí použitím notebookového CPU taktéž z platformy BayTrail, ale v tomto případě se jedná o Celeron N2930 taktovaný na 2.16 GHz. Operační paměť nám utěšeně narostla na 4 GB a úložištěm je 128 GB SSD disk slibující velký posun oproti klasickým eMMC čipům. Livefan i u dražšího modelu dodržel tendenci používání portů standardní velikosti (HDMI-out) a USB je dokonce ve verzi 3.0. Celokovové šasi s tloušťkou 9.8 mm a váhou 600 g slibuje dobrou kvalitu konstrukce, jen škoda prozatím chybějících údajů o použité baterii. Bohužel dobrý dojem je naprosto zničen při pohledu na použitý displej, úhlopříčka 10.1″ s rozlišením 1280 x 800 pixelů tu prostě ve vyšší třídě nemá co dělat a dle mého názoru činí jinak velmi slušný produkt neprodejným. Absurdita tohoto řešení ještě vynikne při pohledu na cenovku, plánovaných 3199 juanů (523$) je posazených hodně vysoko a v přicházející konkurenci lepšího a úspornějšího čipsetu Core-M je polibkem smrti.

livefan-xinpin-600x381

Zdroj