Jedním z typu tabletů, které jsou v čínské produkci zatím velmi vzácné jsou tablety s přímou podporou stylusového pera a nově představené Pipo W5 je tak výjimečné. Nejedná se o žádný highendový model, ale kombinace slušné ceny a použitelného tabletu může v případě využití stylusu mít pro zákazníky smysl.

Pipo W5 bude disponovat osmipalcovou úhlopříčkou s rozlišením 1280 x 800 pixelů (tedy širokoúhlých 16:10), uvnitř tepe starý známý Intel Atom Z3735F  v součinnosti se 2 GB RAM a 32 GB eMMC úložištěm, dvojice základních kamerek 5 Mpix / 2Mpix, microSD slot a na první pohled trošku slabá 4500 mAh baterie. O konstrukci si můžeme udělat obrázek zatím jen z publikovaných screenů níže. Tablet poběží na Windows 8.1, výrobce už slíbil bezplatný upgrade na Windows 10, tak snad se podpora ovládáná stylusem v nových Widlích ještě zlepší. Předběžná cena této hračky je stanovena na příjemných 899 juanů (asi 147$), takže až bude reálně k dostání nemusí jít o špatnou koupi.

270101_result

 

Zdroj

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.