Čínský výrobce Cube nás poctil ohlášením svého nového tabletu a pro změnu se konečně nejedná o jeden ze zástupu devítipalcových tabletů s Windows 🙂 Od Cube jsme už poměrně dlouho neviděli žádný highendový model a nový Cube i6 by to měl změnit, aspoň hrstka prvních informací zveřejněná na sociální síti Weibo tomu nasvědčuje.

Takže k tomu málu co je známo : Cube i6 bude tablet s 9.7″ úhlopříčkou a poměrem stran 4:3, použitý displej bude mít Retina rozlišení 2048 x 1536 pixelů a bude  se jednat o IGZO panel, což pokud se nemýlím bude premiéra pro tablet čínské provenience. Zbytek specifikací už je méně zajímavý a vzrušující, Intel Atom Z3735 (pravděpodobně v „F“ iteraci) taktovaný na 1.8 GHz, 2 GB RAM, 32 GB úložiště, 5 MPix/2 Mpix kamery a z těch příjemnějších podpora 3G a GPS. Cube slibují stejnou kvalitu konstrukce jako oblíbený model Talk 9X takže se nechme za pár týdnů překvapit zda dodrží slovo. Z obrázků vyplývá, že použitým systémem bude Android, ale o verzi se můžeme jen dohadovat, stejně jako o datu dostupnosti a ceně.

UPDATE : Chvíli po publikování jsem se dostal k informaci o ceně, takže v předprodeji je za 1099 juanů, tedy asi 179$.

Zdroj

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.