Ohodnoťte článek

Orientace na čínském tabletovém trhu může být často složitá a dvojnásob to platí o 8.9″ Windows tabletech, kterých je jako máku. Kolegové ze serveru cngadget.cn si naštěstí dali tu práci a vyrobili přehlednou tabulku, která určitě pomůže s orientací nejednomu čtenáři a my ji s radostí uveřejňujeme.

Jak můžete z tabulky vyčíst, tak se jednotlivé 8.9″ tablety s Windows 8.1 neliší hardwarově v podstatě vůbec (nově ohlášený Teclast X90HD není zahrnut) a jediné rozdíly jsou v použité baterii, kvalitě konstrukce a přítomnosti 3G/GPS modulu. Může se však jednat o velmi výrazné diference, které se často ani moc neodrážejí v ceně, protože cenová politika a tlak na ni je v poslední době extrémní. Takže více než kdy jindy platí pořekadlo dvakrát měř, jednou řež.

图片3_副本

Z tabulky vidíme, že Onda v891W je zdaleka nejlevnějším modelem, ale je to vyváženo také zdaleka nejmenší kapacitou baterie. Nejdražší Ramos i9s pak nabízí nejlepší kvalitu zpracování a materiálů, ale absence 3G a GPS je kaňkou na kráse. Tyto komunikační moduly mají Chuwi V89 a Pipo W6, rozdíl v jejich ceně je dán mnohem vyšší kvalitou a odolností konstrukce z tvrzeného skla v případě Chuwi. Co se týče displeje tak teoreticky jsou na tom nejlépe Ramos i9s a Pipo W6 použitím zářivějšího PLS displeje, ale ani IPS v ostatních modelech rozhodně nejsou žádná ořezávátka. Pro úplnost podotýkám, že uvedené ceny jsou platné pro Čínu a pro mezinárodní prodej budou vyšší, ale poměrově by i tak mělo vše zhruba odpovídat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.