S devítipalcovými tablety s Windows 8.1 se v Číně v posledních dnech a týdnech roztrhl pytel a každý výrobce se snaží přijít se svojí troškou do mlýna (přehledná tabulka ZDE). Od Teclastu bylo v tomto ohledu ticho po pěšině, ale jak vidno z dnešního představení nového modelu tak to bylo jen ticho před bouří. Hardwarově jsou v podstatě všechny 8.9″ Win tablety identické a Teclast X90HD se rozhodl tuto uniformitu narušit použitím IPS displeje s WQXGA rozlišením a tento odvážný krok s povděkem kvitujeme 🙂

Prosvištíme si tedy zbytek specifikací, ať víme s kým máme co do činění. Dominantou je jak zmíněno IPS displej s úhlopříčkou 8.9″, rozlišením 2560 x 1600 pixelů (16:10) a 339 PPI, centrem výkonu pak obvyklý Intel Atom Z3735F v kombinaci s 2 GB DDR3L RAM a 32 GB eMMC, Wi-Fi, BT 4.0, WiDi, miniHDMI, 5 Mpix/2 Mpix kamery, takže všechno obvyklí podezřelí. V kovovém těle o tloušťce 7,4 mm se skrývá slušně velká 6500 mAh baterie a dvojice AAC reproduktorů. Celé to běží na licencovaných Windows 8.1 a k dispozici je zdarma roční předplatné Office 365.

teclastx90hdweibo003

Dostupnost ani cena ještě nebyly zveřejněny a budeme velmi zvědavi jak si povede směrem ke konkurenci, protože nabízí rozhodně přidanou hodnotu navíc.

Zdroj

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.